Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -3 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Noslēgusies uzņemšana LLU; pieprasītākā – veterinārmedicīnas programma

www.jelgavasvestnesis.lv
Ar uzņemšanas nakts pasākumu otrdien, 10. jūlijā, noslēgusies pieteikumu pieņemšana LLU pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietām. Pēdējā brīža iespēju pieteikties studijām Jelgavas pilī izmantoja 123 topošie bakalauri un 23 maģistranti. Lielākā interese pamatstudijās bijusi par veterinārmedicīnas, ekonomikas un lauksaimniecības mācību programmām, bet augstākā līmeņa studijās visvairāk pieteikumu saņemti programmā «Projektu vadība», «Ekonomika» un «Uzņēmējdarbības vadība».

«Uzņemšanas naktī pamatstudijās jaunus pieteikumus apstiprināja 111 reflektanti, bet vēl 12 atnāca mainīt prioritātes vai pielikt klāt jaunas programmas. Savukārt maģistra studijām pieteicās 23 studētgribētāji. Rindas pieteikumu iesniegšanai bija visa vakara garumā.  Reflektanti savu izvēli bija pārdomājuši un mērķtiecīgi zināja, kurā augstskolā un studiju programmā vēlas pieteikties,» stāsta LLU Studiju centra vadītāja Sandra Sproģe.

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, LLU saņemti 807 pirmās prioritātes pieteikumi, bet kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 2555 reizes. Salīdzinājumā ar 2017. gadu, kad LLU studiju programmās saņemti 777 pirmās prioritātes pieteikumi, interese ir nedaudz palielinājusies. Tas skaidrojams ar kopējo studētgribētāju skaita pieaugumu Latvijā. Šogad vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv reģistrējušies 8147 reflektanti, kas ir par aptuveni 100 studētgribētājiem vairāk nekā pērn.

Populārākās LLU pilna laika pamatstudiju programmas ir «Veterinārmedicīna» (85 pirmās prioritātes pieteikumi), «Ekonomika» (62 pieteikumi), «Lauksaimniecība» (51 pieteikums), «Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība» (45 pieteikumi), «Mežinženieris» (44 pieteikumi), «Datorvadība un datorzinātne» (36 pieteikumi), «Mežzinātne» (36 pieteikumi), kā arī «Būvniecība» (33 pieteikumi) un «Lauksaimniecības inženierzinātne» (31 pieteikums).

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 411 pieteikumi pilna laika un 14 pieteikumi nepilna laika studijām, kas ir mazāk nekā pērn. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts projektu vadības, ekonomikas, uzņēmējdarbības vadības, mežzinātnes un informācijas tehnoloģiju programmās. Tāpat pieteikumi saņemti programmās «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija», «Lauksaimniecība», «Lauksaimniecības inženierzinātne» un «Vides, ūdens un zemes inženierzinātnes».  Atsevišķās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām.

Pamatstudiju konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 13. jūlijā pēc pulksten 17, bet otrās kārtas rezultāti – 17. jūlijā pēc pulksten 17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. Rezultāti par konkursu uz augstākā līmeņa studijām būs zināmi no 13. jūlija, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus.

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas, taču par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos pēc 23. jūlija, kad tiks apkopoti rezultāti par studentiem, kas slēgs līgumus.

Interesenti, kas nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildu uzņemšanas iespēju no jūlija beigām. Detalizēta informācija par LLU studiju programmām atrodama portālā www.llu.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru