Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

No t-krekliem veido maisiņus maiņas apaviem

Jana Bahmane
Šonedēļ izglītības iestādēs, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā, notiek Rīcības dienas, kuru mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz nozīmīgām vides problēmām un rosināt uz rīcību šo problēmu mazināšanai. Šāgada Rīcības dienu temats ir «Nē vienreizlietojamai plastmasai!», tādēļ Jelgavas 2. pamatskolas skolēni šodien mācījās pašu rokām no t-krekliem darināt auduma maisiņus.

«Sākot ar šo nedēļu, skolā esam atteikušies no mazo plastikāta maisiņu izmantošanas, vienojoties ar ēdinātājiem, ka, piemēram, bulciņas bērniem tiek pasniegtas salvetē. Tāpat līdz šīs nedēļas beigām vēlamies garderobē esošos plastikāta apavu maisiņus aizstāt ar pašdarinātiem auduma maisiņiem, tādēļ aicinājām jaunāko klašu skolēnus šodien uz skolu ņemt līdzi t-kreklus, kas top par kulītēm,» stāsta Jelgavas 2. pamatskolas direktore Ināra Keiša.

Auduma kulīšu izgatavošanā jaunāko klašu skolēniem palīdzēja ne vien pedagogi, bet arī vecāko klašu audzēkņi, kuri klases priekšā rādīja procesu soli pa solim. «Es pat nevarēju iedomāties, ka no maiciņas var uztaisīt šādu somiņu. Man jau ir viens auduma maisiņš, kurā lieku sporta tērpu, un tagad būs vēl arī šis. Man patīk šādi uzdevumi,» atklāj 2. klases skolniece Aleksandra. Skolēnu darinātie maisiņi ir ne vien praktiski, bet arī vizuāli pievilcīgi – tos rotā bārkstis.

Vecāko klašu skolēni savukārt šonedēļ ir aicināti izgatavot dzīvnieku gultiņas no džemperiem. «Labo darbu nedēļā vācām dzīvnieku mantiņas, barību, segas patversmes dzīvniekiem, bet šoreiz nolēmām izgatavot dzīvnieciņiem ērtas un mīkstas guļvietas,» tā I.Keiša.

Jāpiebilst, ka Rīcības dienu akcijas šonedēļ notiek arī citās pilsētas izglītības iestādēs, kas ir Ekoskolu programmas dalībnieces – Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs «Zīļuks» un «Lācītis», kā arī Jelgavas 4. vidusskolā.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti