Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.2 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Mazie jelgavnieki aicina neizmantot plastmasas maisiņus

Jana Bahmane
«Nē vienreizlietojamai plastmasai!» – tāda ir šāgada Rīcības dienu tēma, ko ar mērķi izglītot sabiedrību par globālu problēmu risināšanu caur dažādām akcijām atklāj ekoskolu programmas dalībnieki – to vidū arī Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu «Zīļuks» un «Lācītis» audzēkņi.

Viena no «Zīļuka» īstenotajām akcijām šonedēļ bija Lielupes krasta sakopšana. «Dodoties uz Lielupes krastu, domājām, ka atkritumus tur neatradīsim, bet diemžēl secinājām, ka to ir diezgan daudz. Visvairāk atkritumu atradām tieši tajās vietās, kas atrodas tuvāk ūdens malai, kā arī aiz dzelzceļa tilta. Bet vistīrākā zona bija īpaši ierīkotā peldēšanas un atpūtas vieta. Interesantākie bērnu atradumi bija skuveklis, zobu pasta, kurpe, vējjaka un cepure,» stāsta «Zīļuka» skolotāja Aija Freiberga, papildinot, ka tāpat bērni atrada ļoti daudz plastmasas un plēves izstrādājumu, Atgriežoties bērnudārzā bērni kopā ar skolotājiem sašķiroja atkritumus, bet, lai informētu sabiedrību par Lielupes krastā atrasto atkritumu daudzumu, plānots izveidot plakātu – tas tiks izvietots pilsētas bibliotēkā. «Zīļuks» aicina Jelgavniekus rūpēties par apkārtējo vidi un labākais veids, kā to izdarīt, viņuprāt, – mest atkritumus tiem paredzētājās vietās, kā arī atteikties no vienreizlietojamās plastmasas.

Savukārt «Lācīša» audzēkņi papildu dalībai izglītojošās darbnīcās, kuru gaitā viņi mācījās no t-krekliem darināt auduma maisiņus, placināt plastmasas pudeles un šķirot tās iestādē esošajā atkritumu konteinerā, devās pilsētas ielās, pievēršot sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajam plastmasas patēriņam. «Bērni uzrunāja sastaptos cilvēkus, aicinot iespēju robežās neņemt vienreizējos maisiņus un domāt par alternatīvām, jo mūsu meži, jūrmala, pļavas un ūdeņi arvien vairāk tiek piesārņoti ar atkritumiem, kas dabā nesadalās. Tāpat bērni dāvināja jelgavniekiem bioloģiskos maisiņus,» stāsta «Lācīša» ekokoordinatore Santa Zgrunda. Bet, iepērkoties tuvējā veikalā, bērni secināja, ka vairākas produktu grupas iespējams nopirkt, neizmantojot maisiņu. Šādi produkti ir, piemēram, augļi, dārzeņi, saimniecības preces. Tāpat «Lācīša» audzēkņi nonāca pie secinājuma, ka šobrīd veikalā netiek piedāvātas alternatīvas iespējas, piemēram, papīra turzas, bioloģiskie maisiņi. Arī daudzi uzrunātie pircēji atzina, ka varētu izvēlēties, piemēram, papīra iepakojumu, bet tāds nav pieejams.

Foto: «Zīļuks» un «Lācītis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti