Meklēšanas forma

Neliels lietus 6 °C Mēreni stiprs vējš, 8.3 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Mārtiņam Robežniekam – sudrabs starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē

Jana Bahmane
«Rezultāti ir visai blīvi, tādēļ dažu punktu starpība daudz ko ietekmēja. Vērtēju, ka varēju labāk – zinu vietas, kur kļūdījos, bet kopumā visu izdarīju pēc labākās sirdsapziņas, un tas tika novērtēts,» uzskata jelgavnieks Spīdolas ģimnāzijas absolvents Mārtiņš Robežnieks, kurš nupat Kanādā, Kvebekā, aizvadītajā 15. starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē «IGEO 2018» izcīnīja dalītu 26./27. vietu, kas pēc punktu summas deva sudraba godalgu. Savukārt viņa pārstāvētā Latvijas komanda 42 valstu konkurencē ierindojās 8. vietā.

M.Robežnieks stāsta, ka vislabāk viņam veicies āra uzdevumos, proti, kartēšanā un uzdevumu risināšanā, pamatojoties uz tikko ieraudzīto un saprasto. «Konkurence bija spēcīga, lai gan olimpiādē piedalījās arī pāris vāju komandu. Bet visām lielajām pasaules valstīm, Eiropai un Baltijas valstīm bija spēcīgas izlases. Arī mūsu izlases panākumi ir lieliski un ļoti stabili,» vērtē jelgavnieks. M.Robežnieks ieguva identisku punktu skaitu kā komandas biedrs no Rīgas Iļja Belovolovs, bet Latvijas komandai kopumā, kuru pārstāvēja četri jaunieši, – trīs sudraba godalgas un viena bronza.

«Protams, tā ir unikāla pieredze būt kopā ar tik daudzu valstu gudrajiem jauniešiem tik neparastā vietā, kur viss ir nedaudz citādāks un svešs – pat durvju rokturi, luksofori, ielas, kukaiņi un dzīvnieki – tas viss evolucionējis mazliet citu ceļu,» savos iespaidos dalās jelgavnieks. Kaut arī olimpiāde ir noslēgusies, M.Robežnieks Latvijā atgriezīsies vien 13. augustā, jo dosies ekskursijā pa Kvebekas provinci.

Jāatgādina, ka M.Robežnieks Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kas notika Serbijā, piedalījās arī pagājušogad. Bet šogad īsi pirms došanās uz olimpiādi Kanādā M.Robežnieks aizvadīja Baltijas ģeogrāfijas olimpiādi, kur izcīnīja bronzas medaļu. Jelgavnieks atzina, ka tas bijis vērtīgs treniņš pirms brauciena uz Kanādu, papildinot, ka Baltijas valstu skolēni izceļas ar augstiem rezultātiem arī pasaules mērogā.

Foto: no M.Robežnieka arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti