Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

LLU profesore – «Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2017»

www.jelgavasvestnesis.lv
Paziņotas konkursa «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» laureātes sešās nominācijās – viņu vidū ir arī LLU Arhitektūras un būvniecības katedras profesore Silvija Štrausa, kura kļuva par uzvarētāju nominācijā «Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2017» informē konkursa organizatori biedrība «Building Design and Construction Council» (BDCC).

Konkursa «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» mērķis ir iedvesmot sabiedrību ar sieviešu–līderu veiksmes stāstiem, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā. Savukārt nominācijai «Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2017», kurā par laureāti kļuva S.Štrausa, konkursa organizatori aicināja pieteikt sievietes, kuras veicinājušas un iedvesmojušas kvalitatīvas būvniecības pasūtījumu veikšanu un īstenošanu vai bijušas aktīvas sabiedriski nozīmīgos procesos, kas popularizē kvalitatīvu būvniecību sabiedrībā.

«Šis apbalvojums ir liels prieks. Uzskatu, ka sievietes loma būvniecībā ir nozīmīga, jo lielākā daļa būvniecībā strādājošo ir vīrieši. Taču, ja kolektīvā ir kāda sieviete, arī vīrieši maina savu attieksmi, ievelk vēderus. Sieviešu būvinženieru ir ļoti maz – pretēji arhitektūras nozarei, kurā strādā daudz sieviešu, tādēļ uzskatu, ka sievietes lomu būvniecībā nav iespējams pārvērtēt,» tā S.Štrausa.

Jāpiebilst, ka nominācijā «Gada sieviete būvniecībā 2017» par laureāti kļuva mikroklimata eksperte Ērika Lešinska, nominācijā «Gada sieviete dizainā 2017» – dizainere Santa Meikulāne, nominācijā «Gada sieviete arhitektūras veicinātāja 2017» – arhitektūras mantojuma eksperte Vita Banga, bet nominācijā «Gada sieviete dizaina veicinātāja 2017» uzvarēja žurnāliste, dizaina apskatniece Anita Pīra.

Konkurss–forums «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā», ko biedrība BDCC organizē sadarbībā ar Rīgas domes Īpašuma departamentu, Latvijā norisinājās otro reizi, un tam bija pieteiktas 46 sievietes.

Foto: biedrība «Building Design and Construction Council»

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti