Meklēšanas forma

Lietus 3 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

LLU maina starptautisko nosaukumu

Jana Bahmane
No marta LLU ir jauns angliskais nosaukums – Latvia University of Agriculture vietā, kas ir tiešs latviskā nosaukuma tulkojums, turpmāk starptautiskā vidē LLU būs pazīstama kā Latvia University of Life Sciences and Technologies (Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāte).

LLU Starptautiskās sadarbības centra vadītājs Voldemārs Bariss skaidro, ka daudzās valstīs tā ir pieņemta prakse, ka augstskolas nosaukums dzimtajā valodā atšķiras no angliskā nosaukuma – īpaši lauksaimniecības nozarē. «LLU Konventa darba grupa pieņēma lēmumu mainīt universitātes anglisko nosaukumu uz tādu, kas labāk atspoguļo universitātes darbību – LLU ir astoņas fakultātes, un, iekļaujot nosaukumā apzīmējumus «dzīvības zinātnes» un «tehnoloģijas», mums ir iespēja parādīt plašāku universitātes darbības spektru,» norāda V.Bariss.

Tāpat LLU ir Eiropas Dzīvības zinātņu universitāšu asociācijas biedre, un ar nosaukuma maiņu tā apliecina savu piederību dzīvības zinātņu universitātēm kopumā. «Arī no mārketinga viedokļa Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāte ir labskanīgāks nosaukums. Lauksaimniecību daudzi uzskata par pagājušajiem gadsimtiem piederošu, un tas ir samērā šaurs sektors. Jaunais nosaukums savukārt parāda, ka universitāte attīsta arī citus sektorus, piemēram, veic zinātnisko darbību, apmāca informācijas tehnoloģiju speciālistus,» tā LLU Starptautiskās sadarbības centra vadītājs. Viņš papildina, ka bija iecere mainīt arī universitātes latvisko nosaukumu, bet šis priekšlikums tika noraidīts, lai saglabātu universitātes tradīcijas.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti