Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

LLU iekļūst starptautiskā inženierzinātņu un tehnoloģiju reitingā

Emīls Rotgalvis
Publicēts žurnāla «Times Higher Education» veidotais pasaules universitāšu reitings inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju studiju jomā, kurā starp 1008 labākajām pasaules universitātēm nosaukta arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), informē LLU Komunikācijas un mārketinga centra komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Kopumā reitingā apkopots 1008 universitāšu piedāvājums un LLU tajā ieņem vietu «801+» reitinga grupā. Augstskolu inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju studiju virziena izvērtējums balstās uz septembrī jau publicēto vispārējo pasaules universitāšu reitingu, šoreiz atsevišķi fokusējoties uz konkrētajām studiju jomām. Kā skaidro L.Janmere, inženierzinātņu un IT studiju virziena reitings apkopo tās LLU programmas, kurās studenti saņem grādu inženierzinātnēs vai informācijas tehnoloģijās. Viņa stāsta: «Inženierzinātņu un tehnoloģiju virziens ir visplašāk pārstāvētais studiju un zinātnes virziens LLU. Tajā studijas īsteno Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Tehniskā fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte un Meža fakultāte.»

Precīza LLU pozīcija reitingā nav zināma, jo sarindoti tiek tikai pirmo 100 universitāšu studiju virzienu vērtējumi un tālākās augstskolas tiek uzskaitītas alfabēta secībā pa grupām. Šogad vērtēts 1008 universitāšu inženierzinātņu un IT studiju virziena piedāvājums, un «801+» reitinga grupā iekļautas noslēdzošās 207 universitātes.

«Pasaules universitāšu reitings 2020» ir šobrīd plašākais pasaules labāko universitāšu saraksts, vērtējot aptuveni 1400 universitātes no 92 valstīm un to programmas. Reitingā universitātes vērtētas pēc pieciem kritērijiem: studijas, zinātne, citējamība jeb zinātnes ietekme, starptautiskais profils un sadarbība ar uzņēmējiem.

«Atbilstoši Starptautiskās universitāšu asociācijas datiem pasaulē 196 valstīs šobrīd ir vairāk nekā 19 tūkstoši augstākās izglītības iestāžu, kas piedāvā iegūt izglītību un nodarbojas ar pētniecības aktivitātēm. Tādējādi Pasaules universitāšu reitingā izdevies iekļūt tikai aptuveni pieciem procentiem no visām pasaules augstākās izglītības iestādēm,» skaidro L.Janmere.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka LLU šogad pirmoreiz iekļuva arī «Times Higher Education» vispārējā 1400 pasaules labāko universitāšu reitingā, kur ierindojās «1001+» grupā. Visaugstākos vērtējumus universitāte guva zinātnē (714. vieta) un zināšanu pārnesē (914. vieta). Starptautiski kopš 2018. gada marta LLU pazīstama ar nosaukumu Latvia University of Life Sciences and Technologies.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti