Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte aicina uz salidojumu

www.jelgavasvestnesis.lv
LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte aicina ekonomikas, vadībzinātņu un sociālo zinātņu absolventus 30. martā satikties Jelgavā un kopīgi svinēt fakultātes 50 gadu jubileju. Savas darbības gados bijušās Lauksaimniecības ekonomikas, Ekonomikas un Sociālo zinātņu fakultātes, kas šobrīd veido vienu – Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāti (ESAF) –, sagatavojušas vairāk nekā 11 000 absolventu, un pašlaik šī ir viena no LLU vadošajām fakultātēm, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Lai gan ekonomikas augstākās izglītības aizmetņi Jelgavā veidojušies krietni agrāk, Lauksaimniecības fakultātē, par ESAF aizsākumiem tiek uzskatīts 1968. gads, kad toreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā tika izveidota Lauksaimniecības ekonomikas fakultāte. Sākotnēji fakultātē studēja topošie lauksaimniecības ekonomisti, bet vēlāk, pielāgojoties darba tirgus vajadzībām, attīstītas studiju programmas vadībzinātnēs un paralēli bijušajā Sociālo zinātņu fakultātē studējošajiem nodrošinātas studijas socioloģijā un publiskajā pārvaldē.

Šobrīd fakultāte īsteno studijas ekonomikā, vadībā un socioloģijā visos augstākās izglītības līmeņos – pamatstudijās, augstākā līmeņa studijās un doktorantūrā. Turklāt fakultātes docētāji ir aktīvi zinātniskajā pētniecībā un piedalās starpdisciplināros bioekonomikas pētījumos, specializējas teritoriju ilgtspējīgas attīstības iespēju izpētē, ražošanas procesu efektivitātes un uzņēmumu konkurētspējas pētījumos.  

«Šodien mēs varam būt lepni, ka mūsu fakultāte studējošo skaita ziņā ir viena no vadošajām fakultātēm universitātē, un studējošie veido 23 procentus no visa LLU studējošo skaita. Zinātnē mēs spējam būt aktīvi un varam konkurēt Eiropas mērogā par projektu piesaisti, līdz ar to šobrīd projektu piesaistītie līdzekļi ir mērāmi 1,5 miljonu eiro apmērā. Varam lepoties ar mūsu absolventiem, kuri mūs atbalsta un arī veido mūsu fakultātes aizmuguri, lai varam teikt, ka spējam iedot zināšanas, prasmes un kompetenci, kas veido augsti izglītotu personību,» stāsta ESAF dekāne Andra Zvirbule.

Absolventi 30. martā aicināti ierasties Jelgavā no pulksten 13, kad apskatei būs pieejama Jelgavas pils un bijušās Lauksaimniecības ekonomikas un Sociālo zinātņu fakultātes telpas. Savukārt no pulksten 14.30 sāksies absolventu reģistrācija tagadējā fakultātes mājvietā – Svētes ielā 18, kur norisināsies arī citas salidojuma aktivitātes un tikšanās ar mācībspēkiem un bijušajiem studiju biedriem. Salidojuma oficiālā atklāšana ar uzrunām un sveicieniem plānota pulksten 16, bet pulksten 17 varēs baudīt studentu sagatavoto jubilejas sveicienu.

Jāpiebilst, ka, atzīmējot 50 gadu jubileju, fakultātē sagatavotas divas nozīmīgas grāmatas: «Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte: docētāju devums Latvijai», kas veltīta bijušo darbinieku un docētāju piemiņai, un «Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte ½ no 100», kas veltīta absolventiem, studējošajiem, mācībspēkiem un darbiniekiem. To atvēršana norisināsies salidojumā pulksten 17.30.

Interesenti salidojumam aicināti iepriekš reģistrēties. To var izdarīt ŠEIT. Sazināties ar salidojuma organizatoriem var pa tālruni 63020248 vai pa e-pastu esafdek@llu.lv. 

Foto: LLU

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti