Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -7 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Sestdiena, 2019. gada 23. FebruārisVārda dienu svin: Haralds, Almants

«Lifi» kļūst par Vides un būvzinātņu fakultāti un izsludina logo konkursu

Sintija Čepanone
LLU Lauku inženieru fakultātei (LIF) mainīts nosaukums – no 1. marta tā ir Vides un būvzinātņu fakultāte. Savukārt līdz 7. martam tiek gaidītas idejas, kāds varētu izskatīties jaunais fakultātes logo.

«Esam ļoti skaidri nodefinējuši savus studiju un pētnieciskos virzienus, kas saistīti ar vides zinātnes un būvzinātnes jomām, un vēlamies, lai šie virzieni atspoguļojas fakultātes nosaukumā. Tas atvieglos komunikāciju ar mūsu sadarbības partneriem, skolēniem, studentiem, jo jaunais nosaukums daudz precīzāk norāda uz to, kas mēs esam un ko darām,» skaidro dekāne Daiga Zigmunde. Tādējādi fakultātes nosaukums tuvināts tiem studiju virzieniem, kas tiek īstenoti fakultātē.

Jāpiebilst, ka šobrīd fakultātē tiek īstenoti divi studiju virzieni: arhitektūras un būvniecības studiju virziens aptver ainavu arhitektūra un plānošanas, būvniecības, hidroinženierzinātņu, zemes pārvaldība un mērniecības programmas, savukārt vides aizsardzības studiju virzienā ir vides un ūdenssaimniecības un vides inženierzinātnes studiju programmas.

Lai paplašinātu studiju iespējas fakultātes piedāvātajos virzienos, šobrīd notiek aktīvs darbs pie starpdisciplināru studiju programmu attīstības. Jau no nākamā studiju gada viengadīgās profesionālās maģistra studiju programmas «Būvniecība» ietvaros būvinženieriem būs iespēja līdztekus esošajiem specializācijas virzieniem būvmateriālos un būvkonstrukcijās, būvdarbu organizācijā un tehnoloģijā, ēku energoauditā un energoapsaimniekošanā, akustikā pilnveidot savas zināšanas arī koksnes izmantošanā būvniecībā. Šis virziens izveidots sadarbībā ar Meža fakultāti un ir aktualizējies līdz ar efektīvu dabas resursu, tajā skaitā kokmateriālu, izmantošanas nepieciešamību. Tāpat tiek strādāts pie jaunas starpdisciplināras studiju programmas, apvienojot esošās akadēmiskās maģistra programmas «Vides inženierzinātne», «Hidroinženierzinātne» un «Zemes ierīcība». Tādējādi maģistrantiem būs iespēja paplašināt savas zināšanas arī radniecīgo jomu ietvaros, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Pārmaiņas skar arī vairākas fakultātes struktūrvienības: izveidota jauna struktūrvienība «Ainavu arhitektūras un plānošanas katedra», kas atrodas Valdekas pilī, un mainīts nosaukums vienai no esošajām katedrām uz Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedru. Darbu turpinās arī Arhitektūras un būvniecības, Būvkonstrukciju un Vides un ūdenssaimniecības katedras, tādējādi fakultātes pārvaldībā turpmāk darbosies piecas katedras.

Līdz ar nosaukuma maiņu aktualizējies arī jautājums, kāds turpmāk varētu izskatīties Vides un būvzinātņu fakultātes logo – savas idejas var iesūtīt līdz 7. martam pa e-pastu lifspinfo@gmail.com. Labākā logo, kurā iekļauti burti VBF, autoru gaida pārsteiguma balva.  

Foto: Raitis Supe

Viedokļi

Pievienot komentāru