Meklēšanas forma

Skaidras debesis -6 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no ZA
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Latvijas skolu reitingā šogad iekļuvušas septiņas pilsētas skolas

Ritma Gaidamoviča
Publicēts Ata Kronvalda fonda veidotais «Latvijas skolu reitings 2018», kurš atspoguļo izglītības iestāžu darbu ar talantīgākajiem skolēniem. Šogad reitingā iekļuvušas septiņas Jelgavas pilsētas skolas. Visaugstāk no pilsētas izglītības iestādēm lielo skolu grupā ierindojas Spīdolas ģimnāzija, kas šogad pakāpusies par divām vietām un ir 6. vietā starp Latvijas skolām, kas vērtētas. Ievērojami, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, uzlabot savu rezultātu izdevies arī Jelgavas Valsts ģimnāzijai un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai. Jāteic gan, ka rezultāti neļauj objektīvi spriest par skolas regulāro darbu, jo šis reitings atspoguļo tikai vienu no darbības jomām – darbu ar talantīgajiem audzēkņiem.

Skolu reitings tiek veidots, izvērtējot mācību iestādes pēc skolēnu sasniegumiem attiecīgā mācību gada valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos. Izglītības iestādes reitingā iedala pēc izglītojamo skaita: lielajās skolās, kur vidusskolēnu skaits ir lielāks par 100, un mazajās skolās, kur vidusskolēnu skaits ir mazāks par 100 skolēniem.

Lielo skolu grupā Spīdolas ģimnāzija šogad ieņem 6. vietu, pakāpjoties par divām vietām salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu. Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, komentējot reitinga rezultātus, atzīst, ka aizvadītais mācību gads kopumā skolā ir bijis ļoti veiksmīgs. «Šis gads izceļas ar strādāt varošiem, gribošiem un ļoti motivētiem jauniešiem. Daudzi bērni mērķtiecīgi gāja uz sasniegumiem, protams, ne bez pūlēm un darba. Taču tas audzina viņos mērķtiecību un tieksmi uz panākumiem, sasniegt konkrētu rezultātu. Nenoliedzami ļoti daudz darba ir ieguldījuši arī skolotāji. Tieši kopdarbā rodas šie augstie sasniegumi,» atzīst direktore, uzsverot, ka liels paldies par sasniegumiem jāsaka vienam no skolas absolventiem, izcilniekam Mārtiņam Robežniekam, kuram aizvadītajā mācību gadā ir daudz labu rezultātu un tie palīdzēja pacelt skolas kopējo rezultātu.

Jelgavas Valsts ģimnāzija reitingā lielo skolu grupā ieņem 12. vietu, pakāpjoties par 42 vietām. «Katrs gads skolā ir citādāks. Citi bērni, citas olimpiādes, citas iespējas. Aizvadītajā mācību gadā ievērojams skaits mūsu audzēkņu kļuva par laureātiem zinātniski pētniecisko darbu konkursā valstī, arī olimpiādēs ir uzvaras, piemēram, 1. vieta valsts angļu valodas olimpiādē. Tāpat mums ir laureāti konkursos. Lai to sasniegtu, ir ieguldīts liels darbs gan no skolēnu, gan skolotāju puses, paldies viņiem par to,» saka Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece.

Reitingā lielo skolu grupā iekļuvusi arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, ieņemot 64. vietu, bet  Jelgavas 4. vidusskolai – 65. vieta.

Mazo skolu grupā visaugstāk no Jelgavas šogad ir Jelgavas 2. pamatskola – 48. vieta, bet 6. vidusskola un 4. sākumskola šajā grupā ieņem 55. vietu.

Skolu direktores gan atzīst, ka viņas uz šo reitingu skatās ar dalītām jūtām, jo šis rezultāts neatspoguļo kopējo skolas situāciju. «Šis reitings parāda tikai to vai skolā notiek darbs ar talantīgiem bērniem vai nē. Ja jau ir tas reitings, tad, protams, ir labi, ja mēs tajā vispār esam. Tas nozīmē, ka strādājam arī šajā virzienā,» spriež I.Vilkārse.

Ar pilnu skolu reitingu var iepazīties mājas lapā www.skolureitings.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Zina attēls

Mazo skolu reitingā ir skolas ar nelielu vidusskolēnu skaitu. Bet ņemiet vērā, ka sākumskolā vispār nav vidusskolēnu, tātad ieņemt augstu vietu reitingā nav iespējams. Tas nenozīmē, ka nenotiek darbs ar talantīgiem skolēniem.
Lietotāja I. attēls

Īstenībā izclinieks Robežnieks skolu beidz .. un nākošgad reitings noteikti riktīgi kritīsies arī Spīdolai
Lietotāja glumā attēls

Ar tik mazu algu neko nepētīšu, man vēl arī nav augstākā izglītība, bet Lauķim esmu pielīdusi.
Lietotāja Viesis attēls

Īstenībā vēl viena skola iekļuvusi šajā skolu reitingā. Esiet vērīgāki! Papētiet vēlreiz tabulu!
Lietotāja Redakcija attēls

Paldies par precizējumu.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti