Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2.6 m/s no D-DR
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Jelgavnieks pārstāvēs Latviju starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē

Jana Bahmane
No šā gada jūlija līdz septembrim sešās pasaules valstīs tiks aizvadītas starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādes dabaszinātnēs un eksaktajos priekšmetos, kurās Latviju pārstāvēs 27 skolēni – tostarp Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolnieks Mārtiņš Robežnieks, kurš piedalīsies 15. starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē «IGEO 2018» Kanādā.

«Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kas notika Serbijā, piedalījos arī pagājušogad, un šogad uz to gāju mērķtiecīgi,» stāsta M.Robežnieks, papildinādams – viens skolēns valsti šajā olimpiādē var pārstāvēt divreiz. Viņš atklāj, ka ģeogrāfija, viņaprāt, ir saistoša, jo tā ir daudzpusīga. «Ģeogrāfija ir vispārēja – tā māca par procesiem, par kuriem interesējos bērnībā. Īpaši mani saista ģeoloģija, taču tāpat mani interesē arī citi mācību priekšmeti, piemēram, bioloģija un matemātika. Šajā mācību gadā, piedaloties matemātikas valsts olimpiādē, ieguvu zelta medaļu,» tā M.Robežnieks. Viņš atklāj, ka, piedaloties starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, ir būtiski labi pārvaldīt angļu valodu, zināt terminus. «Tāpat cenšos paplašināt savu redzesloku, sekoju līdzi aktuālajai informācijai. Bet jūnijā notiks Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde, kurā piedaloties varēšu atkārtot zināšanas un labāk sagatavoties olimpiādei Kanādā,» vērtē Spīdolas ģimnāzijas skolnieks.

15. starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde «IGEO 2018» Kanādas pilsētā Kvebekā notiks no 31. jūlija līdz 6. augustam – tajā M.Robežniekam savas zināšanas būs jāapliecina ne vien teorētiski, bet arī praktiski. Jāpiebilst, ka līdz ar jelgavnieku olimpiādē piedalīsies vēl trīs Latvijas skolēni. «Mani priecē iespēja doties uz Kanādu – tas ir cits, eksotisks kontinents. Tāpat tā ir fantastiska iespēja, jo ir pieejams finansējums. Papildu olimpiādes uzdevumiem būs arī brīvais laiks, kad varēsim apskatīt Kvebeku,» stāsta M.Robežnieks. Jelgavnieks atklāj, ka pēc 12. klases absolvēšanas nolēmis studēt ģeoloģiju Latvijas Universitātē.

Jāpiebilst, ka tāpat Latvijas skolēni no Valmieras, Ventspils, Aizkraukles, Daugavpils, Cēsīm, Jūrmalas un Rīgas dosies uz starptautiskajām olimpiādēm matemātikā, bioloģijā, fizikā, ķīmijā un informātikā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Jelgavniece attēls

Ļoti liels prieks par tik brašu un gudru jaunekli starp mums jelgavniekiem. Lai veicas pasaules olimpiādē.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti