Meklēšanas forma

Apmācies 13 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no D-DR
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Jelgavnieks dodas uz ģeogrāfijas olimpiādi Kanādā

Jana Bahmane
Šodien uz Kanādu dodas jelgavnieks Mārtiņš Robežnieks, lai kopā ar vēl trīs jauniešiem pārstāvētu Latviju 15. starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē «IGEO 2018», kas notiks līdz 6. augustam.

«Šovasar piedalījos Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē, kur ieguvu bronzas medaļu. Tāds rezultāts man bija arī pērn, tādēļ šogad vēlējos iegūt augstāku rezultātu, taču saskāros ar lielu laika trūkumu – uzdevumu lapā daudzviet atstāju baltus laukumus, jo fiziski nepaguvu izpildīt visus uzdevumus. Arī konkurence, protams, bija spēcīga. Baltijas valstu skolēni izceļas ar augstiem rezultātiem arī pasaules mērogā,» vērtē M.Robežnieks, papildinot, ka šis bija vērtīgs treniņš pirms olimpiādes Kanādā, un viņa būtiskākā atziņa – nevar veltīt pārāk daudz laika katras atbildes pārdomāšanai. «Daudzas no atbildēm, ko biju iedomājies, bet neuzrakstīju, izrādījās pareizas. Tādēļ, manuprāt, olimpiādē ir būtiski izpildīt maksimāli daudz uzdevumu, un, ja pēc tam atliek laiks, tos pārskatīt,» tā jaunietis.

Viņš stāsta, ka šāgada starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde «IGEO 2018» galvenokārt veltīta tēmai – ainavas un cilvēka mijiedarbība. Bet papildu zināšanu apliecināšanai ģeogrāfijā jauniešiem būs arī jāprezentē sava valsts.

Pēc olimpiādes M.Robežnieks dosies ekskursijā pa Kanādu, tādēļ Latvijā atgriezīsies vien 12. jūlijā. Jelgavnieks norāda, ka šo izzinošo ekskursiju atbalsta Izglītības atbalsta fonds.

Jāpiebilst, ka M.Robežnieks šogad absolvēja Jelgavas Spīdolas ģimnāziju.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti