Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Jelgavas 6. vidusskola svin 40. dzimšanas dienu

Ritma Gaidamoviča
«Šī diena ir patīkamām emocijām bagāta, jo skolā valda satikšanās prieks. Laiks, kad pirms 40 gadiem izveidojās Jelgavas 6. vidusskola, bija vēsturiski atšķirīgas, taču nemainīgs gadu gaitā ir palicis skolas uzdevums – izglītot jauno cilvēku. Tas nav iespējams bez skolotāja. Mūsu skolas pedagogi vienmēr ir strādājuši ar lielu atbildību. Paldies gan bijušajiem, gan esošajiem skolotājiem un paldies arī tehniskajiem darbiniekiem,» klātesošos sestdien Jelgavas 6. vidusskolas 40 gadu jubilejas salidojumā uzrunāja skolas direktore Ilze Arbidane.

Jubilejas svinības skolā tika atklātas ar koncertu, kas veidots kā kaleidoskops, kurā klātesošie varēja ieskatīties gan skolas vēstures lapaspusēs, gan gūt ieskatu šodienā. To visu papildināja muzikāli priekšnesumi, ko sarūpējuši gan skolas audzēkņi, gan absolventi.

Jelgavas 6. vidusskola tika atklāta 1978. gadā un pirmajā gadā tajā strādāja 51 pedagogs un mācījās 1110 skolēni. Pirmais izlaidums skolā tika svinēts gadu vēlāk, un šodien pirmajiem absolventiem tika veltīti aplausi. 40 gadu laikā skolu pavisam ir absolvējuši vairāk nekā 2000 cilvēku. Taču šī skola ir īpaša ar to, ka liela daļa pedagogu ir tieši šīs skolas absolventi. Šobrīd skolā strādā 21 absolvents. Interesanti, ka skolai ir bijuši tikai divi direktori – no pirmās dienas līdz pat 2010. gada vasarai Jelgavas 6. vidusskolu vadīja Alfrēds Holsts, bet amatā viņu nomainīja šī brīža direktore I.Arbidane.

Absolventi un pedagogi izjūt lielu cieņu pret skolas pirmo direktoru. To viņi apliecināja ar skaļām ovācijām, stāvot kājās, kad direktors tika aicināts teikt uzrunu. A.Holsts bija dziļi saviļņots un pateicīgs par cieņas izrādīšanu. «Esmu pateicīgs saviem bijušajiem kolēģiem, ar ko man bija tā laime kopā strādāt un izveidot skolu, skolēniem, kuri nu uz šo skolu jau ved savus bērnus un mazbērnus. Ziniet, es joprojām uz svētkiem internetā saņemu vairāk nekā 1000 absolventu apsveikumu, un tas mani aizkustina,» tā A.Holsts.     

Skolu un tās absolventus jubilejā sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kurš savā uzrunā uzsvēra izglītības nozīmi, jo tā ir visa pamatā, lai spētu augt un attīstīties. Tieši pedagogiem tajā ir svarīga loma. «Gribu vēlēt, lai skolas kolektīvam ir spēks strādāt tālāk, jo tas darbs, ko jūs ieguldāt bērnos, ir mūsu nākotne,» tā A.Rāviņš, pilsētas vārdā skolai dāvinot Jelgavas karogu. Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza pauda gandarījumu par to, ka Jelgavas 6. vidusskolā atgriežas strādāt skolas absolventi. «Tā ir ļoti liela pievienotā vērtība mūsu pilsētas izglītības sistēmai. Sveicot nozīmīgajā jubilejā, skolas kolektīvam vēlu audzināt domājošu jauno paaudzi, jo cilvēks, kurš domā, ir stiprs savā garā un spēj pieņemt atbildīgus lēmumus,» skolu jubilejā sveica Izglītības pārvaldes vadītāja.

Svinīgā pasākuma noslēgumā zālē tika ievesta svētku torte un uz kopbildi tika aicināti bijušie un tagadējie skolas darbinieki, kā arī Jelgavas pilsētas domes un Izglītības pārvaldes vadība.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti