Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Jelgava pulcē Zemgales labāko zinātniski pētniecisko darbu autorus

Jana Bahmane
Šodien LLU norisinās Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā kopumā tiks aizstāvēti ap 200 darbi sešās zinātņu nozarēs – visaugstāk novērtēto darbu autori tiks izvirzīti dalībai 43. Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencei, kas Rīgā notiks 12. un 13. aprīlī. «Esmu priecīga un lepna, ka LLU šodien vērusi durvis Zemgales reģiona gaišākajiem prātiem. Zemgalieši vienmēr bijuši uzcītīgi, izturīgi un lepni, un novēlu to jums arī šodien,» uzrunājot zinātniski pētniecisko darbu autorus, sacīja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Visvairāk darbu šodien tiks prezentēti sociālo zinātņu nozarēs – reģiona konferencē pārstāvēti 65 pētnieciskie darbi. Dabaszinātņu nozarē skolēni aizstāvēs 45 darbus, bet humanitāro un mākslas zinātņu nozarē – 42 darbus. Mazāk pārstāvēta šogad ir medicīnas un veselības nozare – reģionālajā konferencē tiks aizstāvēti 12 darbi – un inženierzinātņu nozare – tajā tiks prezentēti septiņi darbi. Šogad pirmoreiz iesniegti darbi Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozarē – skolēni aizstāvēs sešus darbus. Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vērtēšanā un recenziju sagatavošanā tika iesaistīti 38 LLU mācībspēki un zinātnieki, kas ir speciālisti visās konferencē pārstāvētajās zinātņu sekcijās.

«Man ir prieks jūs šodien sveikt Jelgavas pilī, LLU ēkā. Šo konferenci neuztveru kā sacensību, bet kā dalīšanos pieredzē, skatījumā uz dzīvi, pārrunās. Mūsu paaudzei ir interesanti redzēt, kāds ir jūsu skatījums uz izvēlētajām tēmām. Novēlu visiem justies labi šajā zinātņu svētku dienā!» tā LLU studiju prorektors Aigars Laizāns. Klātesošos uzrunāja arī Zemgales Plānošanas reģiona izpilddirektors Valdis Veips, novēlot skolēniem panākumus un izturību.

Kopumā konferencē piedalās skolēni no 29 reģiona skolām, savukārt visvairāk darbu no Jelgavas konferencei izvirzījusi Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Valsts Spīdolas ģimnāzija un Tehnoloģiju vidusskola.

Zemgales reģionālo zinātniski pētniecisko darbu konferenci organizē LLU sadarbībā ar Zemgales Plānošanas reģionu.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru