Meklēšanas forma

Apmācies 8 °C Viegls vējš, 3 m/s no ZA
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Jāņa Čakstes stipendiju ieguvusi LLU studente Daniela Nikola Laurinaite

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimšanas dienā, 14. septembrī, jau 14. reizi viņa dzimtajās mājās «Aučos» Ozolnieku novadā, klātesot Valsts prezidentam Egilam Levitam, pasniegta Jāņa Čakstes vārdā nosauktā stipendija. To šogad saņēma LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) 2. kursa studente Daniela Nikola Laurinaite – studente, kura rakstot zinātniski pētniecisko darbu par pirmo prezidentu, uzrādot teicamas sekmes studijās un esot sabiedriski aktīva, uzvarēja J.Čakstes stipendiju konkursā.

LLU pārstāve Lana Janmere informē, ka J.Čakstes stipendijas programma dibināta LLU Attīstības fondā Jelgavā, pateicoties mecenātei J.Čakstes mazmeitai Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un plašajai J.Čakstes dzimtai. Jau 14 gadus stipendija ir augsts pagodinājums un atbalsts LLU studentiem.

2019./2020. studiju gadā J.Čakstes stipendiju ir ieguvusi LLU ESAF 2. kursa studente D.N.Laurinaite, kura ir no Ozolnieku novada – līdzīgi kā J.Čakste. Lai piedalītos stipendijas konkursā, Daniela Nikola izstrādāja zinātniski pētniecisko darbu «Latvijas Valsts pirmā prezidenta garīgais mantojums un piemiņas vietas padomju okupācijas laikā».

Pētījuma ietvaros studente apkopojusi informāciju, kā padomju okupācijas laiks ietekmējis J.Čakstes dzimtas cilvēku likteņus un Latvijā izveidotās piemiņas vietas.  «Domāju, ka jebkuram sevi cienošam cilvēkam jāzina sava vēsture. Mūsdienās viss notiek tik strauji un lielā steigā, dzīvojam patērētāju sabiedrībā un tehnoloģiju laikmetā. Ļoti svarīgi, lai cilvēki, it īpaši jaunieši, tik ātri neaizmirstu pagātni un to, kā attīstījusies valsts līdz mūsdienām – vēsture mēdz arī atkārtoties un no daudzām kļūdām un notikumiem vajag mācīties, jo jaunā paaudze būs tā, kura veidos nākotnes Latviju. Tieši šo iemeslu dēļ uzskatu, ka šādu pētījumu veidošana un stipendiju piešķiršana ļoti motivē jauniešus strādāt savas valsts labā, censties popularizēt latviešu tautas vērtības,» atzīst stipendijas saņēmēja.

Viņas interese par vēstures izpēti aizsākusies jau skolas laikā, kad ar izcilību aizstāvējusi savu pirmo zinātniski pētniecisko darbu. Tāpat arī skolas laikā veidots skolēnu mācību uzņēmums, kura ideja balstīta latviskajās vērtībās, lasot Zemgales laukos atrodamos augus un no tiem gatavojot tējas.

Pirms stipendijas apliecības saņemšanas «Aučos» Daniela Nikola klātesošos iepazīstināja ar sava pētnieciskā darba rezultātiem par J.Čakstes garīgo mantojumu. Stipendijas saņēmēju sveica Čakstes ģimene, Latvijas valsts prezidents E.Levits un LLU rektore Irina Pilvere, Jelgavas pilsētas un Ozolnieku novada pašvaldību pārstāvji. Turpmāk Danielas Nikolas pētnieciskais darbs glabāsies J.Čakstes muzejā «Auči», tāpat kā visu iepriekšējo stipendiātu darbi.

Pateicībā par piešķirto stipendiju, Daniela «Auču» muzejam un J.Čakstes mazmeitai Kristīnei Čakstei uzdāvināja pašas gatavotu dāvanu – no koka izgrebtu Latvijas kontūru ar īpaši iezīmētu «Auču» mājas veidolu.

J.Čakstes stipendija dibināta LLU Attīstības fondā 2006. gadā, lai finansiāli atbalstītu studējošo pētniecisko un radošo darbību. Stipendiju – 200 eiro apmērā 10 mēnešus saņem viens students, kuru par labāko atzīst universitātes izveidota komisija un Čakstes ģimenes pārstāvji.

Foto: no LLU arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti