Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Izveido Jelgavas Centra pamatskolu; 7. klases komplektēs jau šovasar

Anastasija Miteniece
Jelgavas domes sēdē 28. februārī deputāti atbalstīja lēmumu, kas paredz no 1. jūnija mainīt Jelgavas 3. sākumskolas statusu un nosaukumu, izglītības iestādi pārdēvējot par Jelgavas Centra pamatskolu. Saskaņā ar pieņemto lēmumu izstrādāts un aprīļa Jelgavas domes sēdē pieņemts arī jauns izglītības iestādes nolikums, un no 3. jūnija pamatskolā sāks uzņemt izglītojamos 7. klasē.

Jelgavas 3. sākumskolas statusa un nosaukuma maiņa saistīta ar Jelgavas pilsētas izglītības attīstības stratēģiju 2019.–2025. gadam, kas paredz skolu tīkla sakārtošanu. Šīs stratēģijas galvenais mērķis ir pilsētā paaugstināt izglītības kvalitāti, nosakot katras skolas attīstības virzienus. Paredzēts, ka 2019./2020. mācību gadā Jelgavas Centra pamatskolā 7. klasē tiks uzņemti 56 audzēkņi – tās būs divas klases, un katrā mācīsies 28 skolēni. Nepieciešamības gadījumā katrā klasē varēs uzņemt arī četrus izglītojamos ar mācīšanās traucējumiem.

Uzņemšana 7. klasē Jelgavas Centra pamatskolā, tāpat kā citās pilsētas izglītības iestādēs, sāksies 3. jūnijā. Pieteikt izglītojamo mācībām varēs klātienē skolā, bērna likumiskajam pārstāvim iesniedzot iesniegumu, kā arī uzrādot savu un bērna personu apliecinošu dokumentu un izglītojamā liecību par 6. klases pabeigšanu.

Ja pieprasījums būs lielāks par pieejamo vietu skaitu, klašu komplektēšana notiks, ievērojot prioritāro secību. Proti, kā pirmie konkrētajā izglītības iestādē tiks uzņemti tie topošie septītklasnieki, kuri jau mācās šajā skolā; tie, kuru māsa vai brālis mācās šajā skolā; tie bērni, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas administratīvajā teritorijā. Pārējie izglītojamie tiks uzņemti iesniegumu reģistrēšanas secībā.

Jāpiebilst, ka kopumā Jelgavas pilsētas pašvaldības vispārējo izglītības iestāžu 7. klasēs nākamajā mācību gadā plānots uzņemt 404 audzēkņus: Jelgavas Valsts ģimnāzijā – 145, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā – 116, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā – 87, bet Jelgavas Centra pamatskolā – 56.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Vita attēls

Varēja nomainīt ne tikai nosaukumu, bet arī direktoru. Pārāk aizsēdējies un jēga nekāda.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti