Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Izglītības ministre: «Jelgava kalpo kā paraugs skolu tīkla sakārtošanā»

www.jelgavasvestnesis.lv
«Jelgava kalpo kā paraugs, jo pašvaldības vadība atbildīgi plāno un veic reformas skolu tīkla sakārtošanā,» pēc vizītes Jelgavā Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā uzsvērusi ministre Ilga Šuplinska. Ministre Jelgavā viesojās vakar, lai iepazītos ar pašvaldības plāniem skolu tīkla sakārtošanā.

Daudzām pašvaldībām patlaban aktuāls jautājums ir skolu tīkla sakārtošana, kas ir viens no priekšnoteikumiem pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Izglītības un zinātnes ministrija ir aicinājusi pašvaldības iesniegt redzējumu par to izglītības stratēģiju un izglītības iestāžu tīkla attīstību turpmāko trīs gadu periodā. Izglītības iestāžu tīkla sakārtošana nozīmē pārdomātus pašvaldību lēmumus resursu koncentrācijai un izglītības pakalpojumu pieejamības pārstrukturizācijai, respektējot katra novada un plānošanas reģiona īpatnības un attīstības modeļus, taču vienlaikus sekmējot arī kvalitatīvas izglītības pieejamību ikvienam skolēnam.

Ministre atzinīgi vērtē Jelgavas pilsētas paveikto saistībā ar ilgtermiņa izglītības stratēģijas izstrādi. «Jelgava kalpo kā paraugs, jo pašvaldības vadība atbildīgi plāno un veic reformas skolu tīkla sakārtošanā. Īpaši mani uzrunāja pilsētā paveiktais pirmsskolas izglītībā, sekmējot kvalitatīvas izglītības iespējas. Iedzīvinātas Eiropas līmeņa programmas, kas veicina bērnos radošumu un kritisko domāšanu, kā arī rosina uzdot jautājumus,» uzsvērusi ministre.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka gala lēmums par Jelgavas skolu tīkla attīstības plānu tiks pieņemts Jelgavas pilsētas domes sēdē, kas notiks šodien, 28. februārī, pulksten 10.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti