Meklēšanas forma

Apmācies 12 °C Viegls vējš, 3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 20. OktobrisVārda dienu svin: Leonīds, Leonīda

Internātpamatskolām mainās nosaukums

Ritma Gaidamoviča
No šodienas, 1. jūlija, mainās nosaukums abām Jelgavas internātpamatskolām, tā turpinot skolu tīkla sakārtošanu pilsētā. Jelgavas 1. internātpamatskolas-attīstības centra nosaukums ir Jelgavas pamatskola «Valdeka»-attīstības centrs, bet Jelgavas 2. internātpamatskolas jaunais nosaukums ir Jelgavas Paula Bendrupa pamatskola.

Šādas izmaiņas jūnija domes sēdē atbalstīja pilsētas domes deputāti. Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidro, ka abas pilsētas internātpamatskolas saglabā līdzšinējās izglītības iestādes funkcijas, vien mainās to nosaukums. «Šādas pārmaiņas veiktas, pamatojoties uz grozījumiem Izglītības likumā, kas paredz, ka no skolu nosaukuma ir jāizslēdz vārds «internāts», turklāt tas jāizdara līdz 2019. gada 1. augustam,» stāsta G.Auza. Jelgavas 1. internātpamatskolas-attīstības centra jaunais nosaukums ir Jelgavas pamatskola «Valdeka»-attīstības centrs, jo tā atrodas Valdekas pils un parka tuvumā, bet Jelgavas 2. internātpamatskola nosaukta Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Paula Bendrupa vārdā. Viņš ir viens no šīs skolas, kas tolaik bija Jelgavas Kurlmēmo skola, dibinātājiem. P.Bendrupa vadībā tā kļuva par vienu no priekšzīmīgākajām speciālajām skolām Baltijā.

Jāpiebilst, ka abu skolu audzēkņiem, kuri turpinās tur izglītoties, līdz ar skolu nosaukuma maiņu nepieciešams nomainīt elektronisko Jelgavas skolēna apliecību, kurā tiks norādīts izglītības iestādes jaunais nosaukums. Par skolēna apliecības nomaiņu papildus nebūs jāmaksā. Kārtību, kādā notiks apliecību maiņa, vecāki aicināti noskaidrot skolā.

Tāpat, turpinot skolu tīkla sakārtošanu mūsu pilsētā, Jelgavas domes deputāti jūnija sēdē atbalstīja grozījumus Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas nolikumā, kas paredz skolas adreses maiņu – uz Sarmas ielu 2. Tāpat nolikumā noteikts, ka ģimnāzija var īstenot starptautiskā bakalaurāta programmu, un tas nozīmē, ka daļa mācību priekšmetu tiek pasniegti angļu valodā un skolas diploms būs atzīts starptautiski.

Jāatgādina, ka Jelgavas pilsētas izglītības attīstības stratēģija 2019.–2025. gadam paredz skolu tīkla sakārtošanu pilsētā. Stratēģijas galvenais mērķis ir paaugstināt izglītības kvalitāti, nosakot katras skolas attīstības virzienus.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti