Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 19 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 17. JūlijsVārda dienu svin: Aleksis, Aleksejs, Alekss

Godinot tradīcijas, atzīmē Miķeļdienu

www.jelgavasvestnesis.lv
«Miķeļdienas gaidīšana mūsu skolā sākās jau 27. septembrī, kad zālājs pie skolas pārvērtās par košu taureņu pļavu, jo katra klase veidoja savu puķu tauriņu,» stāsta Jelgavas 4. vidusskolas skolotāja Ritma Tautere, kura skolā ik gadu organizē Miķeļdienas svinības.

Vakar, Miķeļdienas rītā, par godu skaistajiem latviešu ražas svētkiem izskanēja koncerts pirmajām un otrajām klasēm. Tad katra klase saņēma uzdevumu lapu un devās izpildīt Miķeļdienas spēles – minēja mīklas, salika jumīša puzli, sacentās kastaņu ražas savākšanā un beidzot piedalījās jautrā latviešu tautas dziesmu rotaļā. Tikmēr 3.un 4. klases iekārtoja ikgadējo Miķeļdienas tirdziņu. Bērni kopā ar vecākiem bija sarūpējuši dažādus mājās ceptus gardumus, kā arī darinājuši rotaslietas. «Tirdziņā valdīja jautrība. Rudens rūķi aicināja uz mīklu minēšanu un neizpalika arī jautra mūzika un dancošana. Zaļajā klasē Miķeļdienas rosību no sava būrīša vēroja trušu saime, kuru bērni mieloja ar burkāniem,» iespaidos dalās R.Tautere. Ietirgoto naudu klašu kolektīvi ziedos dzīvnieku patversmei, sagādās Ziemassvētku pārsteigumu Veco ļaužu pansionātam, iepriecinās bērnu nama audzēkņus, kā arī dāvinās Likteņdārzam.

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži, kas, balstoties uz senču kalendāru, tika svinēti laikā ap 21. – 23. septembri – laikā, kad dienas ilgums bija astronomiski vienāds ar nakts ilgumu, taču mūsdienās Miķeļi nemainīgi tiek svinēti 29. septembrī.

Foto: no J4VSK arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru