Meklēšanas forma

Lietus 21 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Pirmdiena, 2019. gada 19. AugustsVārda dienu svin: Melānija, Imanta

Godina labākos skolēnus un viņu pedagogus

Egija Grošteine
«Šādā pasākumā esmu pirmo reizi, un man ir liels gods, īpaši jau tādēļ, ka te esmu vienīgā no sava kursa un vienīgā flautiste. Sajūtas ir neaprakstāmas. Prieks un gandarījums!» stāsta Jelgavas Mūzikas vidusskolas 3. kursa audzēkne Sofija Čerņavska, kura pērn novembrī Kauņā Starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā «Kaunas Sonorum» ieguva pirmo vietu. Viņa kopā ar vēl 147 labākajiem pilsētas skolēniem šovakar tikās Jelgavas kultūras namā pieņemšanā pie Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa, lai saņemtu pilsētas Atzinības rakstu par panākumiem mācību olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos darbos un dažādos konkursos. Atzinības rakstus par savu audzēkņu sasniegumiem un paveikto saņēma arī 86 pedagogi.

S.Čerņavska stāsta, ka flautas spēlei pievērsās, vecāku mudināta. «Kad man bija jāsāk iet mūzikas skolā, māsa tajā jau mācījās spēlēt klavieres. Lai mēs abas nestrīdētos par mūzikas instrumentu sadali, vecāki izdomāja, ka man vajag apgūt kāda cita instrumenta spēli. Tā nonācu pie flautas. To spēlēju jau kopš septiņu gadu vecuma, tātad šis ir jau 12. gads. Vecāku un skolotājas mudināta nonācu arī līdz Jelgavas Mūzikas vidusskolai, jo tobrīd pati vēl nezināju, ko īsti vēlos, toties tagad esmu pārliecināta, ka eju pareizo ceļu,» tā viņa, paužot lepnumu par to, ka konkursā savā grupā bijusi visjaunākā, turklāt vairākus gadus nevienā konkursā nebija piedalījusies, tomēr tāpat guva uzvaru, kas bijis liels pārsteigums ne vien viņai, bet arī viņas skolotājai.

Godināto skolēnu vidū bija arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēknis Rainers Viniarskis, kurš ieguva pirmo vietu Latvijas 40. skolēnu zinātniskajā konferencē bioloģijas sekcijā. Zinātniski pētniecisko darbu viņš rakstīja par barības vielu izmantošanu griķu sējumos. Viņš stāsta, ka jau aptuveni divus gadus padziļināti interesējas par bioloģiju, jo ir iecerējis iet vecāku, vecvecāku un vecvecvecāku pēdās un savu nākotni saistīt ar lauksaimniecību, un šis pagaidām ir viņa lielākais sasniegums mācībās. «Prieks, ka par maniem sasniegumiem priecājas ne tikai mani vecāki, bet arī pilsēta,» tā viņš, paužot gandarījumu, ka ir viens no šovakar godinātajiem jauniešiem.

«Tas, ka esmu te uzaicināts, domāju, simbolizē manu progresu. Gadiem ejot, jūtu, ka klavieres spēlēju arvien labāk un labāk, protams, tas atspoguļojas arī konkursu rezultātos, kuros gūstu arvien labākus sasniegumus, un šis pasākums man ir kā ķirsītis uz kūkas, par ko, protams, priecājos,» tā Jelgavas Mūzikas vidusskolas 2. kursa audzēknis Jānis Čudars, kurš pasākumā tika godināts par iegūto otro vietu XVII Starptautiskajā Akadēmiskās mūzikas konkursā, kur spēlēja klavieres. Jaunieti stāsta, ka svinīgajā pieņemšanā piedalās ne pirmo reizi – gūtas arī pirmās vietas starptautiskos mūzikas konkursos, kā arī pamatskolā uzrādīti labi rezultāti matemātikas olimpiādē –, tomēr šī godalga ir īpaša ar to, ka konkursā bijis jaunākais no laureātiem un pārspējis meistarībā pat jaunietes no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 3. kursa. «Kad man bija kādi seši gadi, skolotāja, kura man pasniedza klavierspēles nodarbības, jautāja, kāpēc vēlos spēlēt klavieres. Savu atbildi atceros tā, it kā tas būtu noticis vakar. Teicu: «Es gribu būt slavens». Tagad man ir nedaudz reālistiskāki mērķi – es vienkārši gribu labu profesiju un domāju, ka pianista profesija ir gana cienīga,» tā J.Čudars.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš svinīgajā uzrunā sacīja: «Šodien mēs atzīmējam pilsētas svētku sākumu. Jelgava – pilsēta izaugsmei. Kas to veido? Pagājušajā gadā atskatījāmies uz pilsētas 750 gadiem, skatījāmies, kas ir tie ļaudis, kuri ir veidojuši pilsētu un tās vēsturi. Šodien, pilsētas 751. gadā, mēs, protams, raugāmies nākotnē. Kuri būs tie, kas veidos Jelgavas nākotni? Šodien esam pulcējušies, lai teiktu paldies mūsu skolēniem, kuri ar saviem darbiem ir pieteikuši sevi pilsētas izaugsmes veidošanā.» Viņš arī uzsvēra, cik nozīmīgs skolēnu sasniegumu veicināšanā ir skolotāju darbs un vecāku atbalsts, jo izcilie sasniegumi mācībās un dažādos konkursos ir rezultāts kopējai skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un pilsētas sadarbībai, kas Jelgavai kā pilsētai ar izaugsmi ir ļoti būtiski, tādēļ prieks ir par izglītības uzlabošanā ieguldīto, par ko paldies jāsaka arī Jelgavas uzņēmumiem, kas šajā jomā līdzdarbojas, sniedzot arī savu atbalstu. Kā spilgtākos piemērus viņš minēja pirmsskolas izglītības programmas «FasTracKids» un Miniphanomenta», kas mūsu pilsētā arī ieviestas, pateicoties uzņēmumu atbalstam, un, nenoliedzami, ir būtisks ieguldījums Jelgavas izaugsmē.

«Šodien jūs visus saukšu vienā vārdā. Jūs esat mūsu pilsētas olimpieši, un šogad mūsu pilsētas olimpisko komandu raksturo mērķtiecība, sadarbība un komandas gars,» svinīgajā pasākumā sacīja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, uzsverot, ka šogad Jelgavas skolēni guvuši izcilus sasniegumus dažādās jomās. Viņa skolēniem vēlēja neapstāties pie sasniegtā un jaunajā mācību gadā tiekties pēc jauniem sasniegumiem.

Apbalvotie skolēni un skolotāji

Foto: Raitis Supe

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru