Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Viegls vējš, 3.4 m/s no A
Piektdiena, 2019. gada 15. NovembrisVārda dienu svin: Leopolds, Undīne, Unda

Divpadsmitie kārto centralizēto eksāmenu krievu valodā

Anastasija Miteniece
Pilsētā turpinās pārbaudījumu cikls vidējās izglītības iegūšanai – šodien 168 skolēni pilsētas izglītības iestādēs kārtoja centralizēto eksāmenu krievu valodā.

Krievu valodas eksāmens 12. klašu skolēniem iesākās ar lasīšanas, klausīšanās, valodas lietojuma daļu, bet turpinājās ar rakstīšanas daļu. Mutvārdu pārbaudījums vairumam skolēnu jākārto šodien, bet dažiem – rīt. Šodien eksāmens norisinājās trīs izglītības iestādēs – Jelgavas Amatu vidusskolā, Jelgavas tehnikumā un Jelgavas Valsts ģimnāzijā (JVĢ). Būtiski uzsvērt, ka JVĢ tika aizvadīts apvienotais eksāmens – to ieradās kārtot arī vairāku citu skolu audzēkņi.

Divpadsmito klašu audzēkņi portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka gatavojās eksāmenam dažādi. Piemēram, Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas skolēni pildījuši eksāmena uzdevumus krievu valodas stundās, bet Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņiem bija iespēja apmeklēt un gatavoties eksāmenam fakultatīvās nodarbībās. «Kopumā eksāmens nebija grūts – valodas ziņā viss bija skaidrs un saprotams –, bet katru otro uzdevumu caurvija «āķīgie» jautājumi. Tāda sajūta, ka šajā eksāmenā tika pārbaudīta ne tikai valodas prasme, bet arī loģiskā domāšana,» vērtē Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolnieces Valērija. Viņa norāda, ka ikdienā papildu mācībām, vārdu krājumu krievu valodā paplašina ar raidījumu un filmu skatīšanos krievu valodā.

Savukārt Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkne Liāna, kurai krievu valoda ir dzimtā, atzīst: pat ar perfektu valodas izpratni, eksāmena uzdevumiem bija ļoti jākoncentrējas. «Papildu ļoti «āķīģiem» uzdevumiem, kur var kļūdīties nevis nezināšanas, bet neuzmanības dēļ, man grūtības sagādāja klausīšanās daļa. Lai gan man ir gana plašs vārdu krājums krievu valodā, vairāki vārdi ierakstā nebija saprotami. Līdz ar to radās grūtības atbildēt uz dažiem klausīšanās uzdevuma jautājumiem,» vērtē jauniete. Savukārt skolēni no Jelgavas 4. vidusskolas papildina, ka liels izaicinājums eksāmenā ir arī rakstīšanas daļa – ja runāt var un prot lielākā daļa skolēnu, gramatiski pareizi izteikt savu domu rakstiski ir krietni grūtāk.

Jāpiebilst, ka daudzi skolēni šogad izvēlējās kā svešvalodu kārtot eksāmenu krievu valodā. Daļa jauniešu izdarīja šādu izvēli, jo šī eksāmena rezultāti tiks ņemti vērā iestājoties universitātē, piemēram, mācoties par tulku vai mediju speciālistu. Bet dažiem tā bija iespēja iegūt maksimāli augstus rezultātus, lai universitātē varētu pretendēt uz budžeta vietu. «Vēlos studēt medicīnu, bet apzinos, ka, pretendējot uz medicīnas fakultāti un vēl jo vairāk budžeta vietu, man jāuzrāda maksimāli augsti rezutāti eksāmenos. Kārtoju krievu valodu, nevis angļu, lai iegūtu labāku vērtējumu un līdz ar to – arī lielāku iespēju tikt budžetā,» tā Anna.

Lai saņemtu atestātu par vidējo izglītību, 12. klašu skolēniem jākārto četri eksāmeni: trīs valsts obligātie centralizētie eksāmeni – latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā – un vismaz viens izvēles eksāmens. Pēc valodu eksāmeniem šonedēļ, 12. klašu audzēkņi centralizētos pārbaudījumus turpinās kārtot maijā.

Foto: Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti