Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Divpadsmitajiem šodien latviešu valodas eksāmens

www.jelgavasvestnesis.lv
Šonedēļ 12. klašu audzēkņiem sākas gala pārbaudījumu cikls vidējās izglītības iegūšanai – šodien Jelgavā latviešu valodas eksāmenu kārtoja 551 Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu audzēknis. Bet nākamais pārbaudījums gaidāms jau piektdien – matemātikā.

Kā atzina Jelgavas Valsts Spīdolas ģimnāzijas audzēkņi, latviešu valodas eksāmenam gatavojušies, balstoties uz šī mācību priekšmeta eksāmena rezultāta nozīmīgumu, iestājoties universitātē. «Esmu nolēmusi stāties Rīgas Stradiņa Universitātē un apgūt vecmātes profesiju, un zinu, ka latviešu valodas eksāmens tiks ņemts vērā uzņemšanas posmā. Tieši šī iemesla dēļ tas mani satrauca, un laikus sāku gatavoties. Pildīju pagājušā gada eksāmenus, dažādus papildu uzdevumus internetā un ceru, ka ar visu tiku galā,» vērtē 12. klases audzēkne Lelde Āboliņa. Viņa norāda, ka lielākie izaicinājumi eksāmenā ir morfoloģija, sintakse un pārspriedums. Savukārt 12. klases audzēkne Elīna Uzāne savu nākotnes profesiju plāno saistīt ar IT nozari, tādēļ par latviešu valodas eksāmenu nesatraucas. «Mēs šo priekšmetu skolā apgūstam pietiekami ilgi, lai nokārtotu eksāmenu vidēji labi. Tāpēc es nesatraucos. Mani vairāk biedē matemātikas eksāmens, jo «izbraukt» cauri bez konkrētām zināšanām, vien uz izjūtu, nesanāks,» atzīst jauniete.

12. klases skolniece Veronika Putrenkova, kura šogad papildu obligātajiem eksāmeniem kārtos arī bioloģiju un ķīmiju, norāda: lai gan viņai latviešu valodas eksāmens nav primārais, kura vērtējums tiks ņemts vērā uzņemšanas posmā augstskolā, to tāpat gribas nokārtot pēc iespējas labāk. «Šobrīd mana iecere ir iestāties Rīgas Stradiņa Universitātē, lai mācītos par ārstu, un primārie priekšmeti, kurus skatīties uzņemšanas komisija, ir bioloģija un ķīmija – šie eksāmeni līdz ar to arī visvairāk satrauc. Tomēr, tā kā konkurss uz vienu studiju vietu ir iespaidīgs, var būt situācija, ka izšķirošā brīdī tiks ņemti vērā arī latviešu un angļu valodas eksāmenu rezultāti,» stāsta jauniete.

Lai saņemtu atestātu par vidējo izglītību, 12. klašu skolēniem jākārto četri eksāmeni: trīs valsts obligātie centralizētie eksāmeni – latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā – un vismaz viens izvēles eksāmens. Marta sākumā 12. klašu audzēkņi jau kārtoja eksāmenus angļu un krievu valodā, savukārt šonedēļ ir pārbaudījumi latviešu valodā un matemātikā.

Matemātikas eksāmens 12. klašu audzēkņiem būs jau piektdien, un paredzēts, ka to kārtos 557 Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi. 28. maijā eksāmenu maratons turpināsies ar vēsturi, kuru kārtos 271 audzēknis, 30. maijā – ar fiziku, kuru kārtos 41 audzēknis, 5. jūnijā notiks bioloģijas eksāmens, kuru plāno kārtot 49 skolēni, bet 7. jūnijā – ķīmijas eksāmens, kuram pieteikušies 26 skolēni. Tāpat izvēles kārtā jaunieši jūnijā kārtos arī ģeogrāfijas, ekonomikas un informātikas eksāmenus.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti