Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Azemitologs vieno LLU fakultāšu pirmkursniekus

Emīls Rotgalvis
Šodien Jelgavas pils pagalmā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) fakultāšu pirmā kursa studenti piedalījās tradicionālajos Azemitologa svētkos. Šī gada svētku tēma, kuru savos priekšnesumos apspēlēja studenti, bija «Nekas par piemēru labāk nepārliecina». Šogad svētku Lielo balvu mājās veda Meža fakultāte (MF), bet Mazā balva šoreiz tika Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātei (ESAF).

«Svētkus sagaidām ar labām sajūtām,» stāsta LLU rektore Irina Pilvere, norādot, ka šogad tie notiek 52. reizi. «Svētkiem šogad ir ļoti laba tēma. Ceru, ka jaunieši ir radoši un parādīs mums labāko, ko ir spējuši izdomāt. Šī būs tāda kā ceļa maize tālākajām studijām,» viņa komentē. Svinīgajā uzrunā rektore apliecināja, ka priecājas par jaunajiem talantiem, kas papildina LLU saimi un cer drīz viņus redzēt ievadām jau nākamos pirmā kursa studentus.

Studenti svētku pasākumā sevi radoši pierādīja gan ar interesantu vizuālo noformējumu, gan atjautīgiem priekšnesumiem. Šogad daudzos priekšnesumos tika parādīta fakultāšu vienotība, uzsverot, ka katrai profesionālajai jomai ir liela nozīme dažādos notikumos. Piemēram, Tehniskās fakultātes (TF) studenti priekšnesumā parādīja, ka ikdienā sastopamies ar dažādām problēmām, taču, sanākot kopā un sākot ar sevi, iespējams mainīt pasauli. Priekšnesumā tika parādīta katras LLU fakultātes loma labākas dzīves sekmēšanā. Fakultāšu vienotības tēmu savā priekšnesumā parādīja arī ESAF studenti, iedvesmojoties no «Baltijas ceļa» vēsturiskā notikuma. ESAF aicināja visu pirmkursniekus sadoties rokās un pils pagalmā izveidot savu «LLU ceļu».

Studiju programmas «Ekonomika» 1. kursa studente Diāna Turka stāsta, ka «Baltijas ceļa» 30. gadu svinības bija labs iedvesmas avots šodienas priekšnesumā parādītajam. «Sākumā ar priekšnesumu gāja nedaudz grūti, bet likām galvas kopā un arī tas parādīja, ka kopā sasniegt mērķi ir vieglāk. Ar LLU ceļu parādām, ko katra fakultāte var ieguldīt universitātē. Man ir liels prieks, ka ieguvām otro vietu. Esam lieli malači un pēc šī pasākuma arī ir sajūta, ka beidzot esam visi kopā universitātē,» priecājas studente.

Savos iespaidos dalījās arī MF students Daniels Frenks Auziņš, «Ir ļoti labas sajūtas, ka šāds pasākums notiek. Bija liels prieks plānot un mēģināt priekšnesumu, un parādīt to šeit,» stāsta D.Auziņš. MF fakultāte savā priekšnesumā parādīja savu specialitāti mežzinātnē, rādot, kā gudri apsaimniekot mežus un ko šādā jautājumā var sniegt dažādu jomu pārstāvji.

Savu fakultāšu specialitātes priekšnesumos parādīja arī pārējie pirmkursnieki. Piemēram, Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) studenti priekšnesumā parādīja Noasa šķirsta braucienu uz Jelgavu, Informācijas tehnoloģiju fakultāte (ITF) priekšnesumā cīnījās ar datorvīrusu, bet Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (PTF) uz svētkiem ieradās milzu katlā.

Ar interesantiem braucamrīkiem izcēlās arī citas fakultātes, pils pagalmā ievedot savus dekānus. Piemēram, Vides un būvzinātņu fakultātes (VBF) dekāne Daiga Zigmunde svētkos ieradās ar braucošu aisbergu, bet Lauksaimniecības fakultātes (LF) dekāne Zinta Gaile bija redzama lidojošā šķīvītī. Ar tehniskiem transportlīdzekļiem izcēlās arī TF un MF studenti.

Pasākumā tika sagaidīts pats Azemitologs, kurš šogad pils pagalmā ieradās zirga mugurā. Viņš sveica studentus un kopā ar žūriju vēroja fakultāšu sagatavotos priekšnesumus. Vēlāk studenti vienojās arī kopīgā dejā un teica svinīgo solījumu. Azemitologs norādīja, ka šī gada pirmkursnieki ir pirmie, kas saņems jaunās universitātes studējošo apliecības. Tās apliecinās studējošo statusu un būs izmantojamas LLU bibliotēkās. Tāpat apliecības saņems arī LLU darbinieki un īpaša apliecība tiks arī universitātes rektorei I.Pilverei.

Pasākuma noslēgumā par šī gada uzvarošo priekšnesumu tika atzīts MF studentu sniegums. Viņi šogad izcīnīja Lielo Azemitologa ceļojošo balvu. Mazo ceļojošo balvu ieguva ESAF pirmā kursa studenti. Tika pasniegtas arī dažādas speciālbalvas. Piemēram, LF studenti ieguva speciālo «Latvijas Jauno Zemnieku kluba» balvu, kuru pasniedza kluba priekšsēdētāja vietniece Sandra Elmane. Tika sveikti arī LLU sporta centra rīkotā pirmkursnieku turnīra uzvarētāji, kurā puišu konkurencē triumfēja MF, bet meiteņu vidū pirmo vietu ieguva VMF. Visas fakultātes saņēma kliņģerus, kā arī pilnus maisus ābolu no Mācību un pētījumu saimniecības «Vecauce».

Azemitologa svētki tiek atzīmēti katru 1. oktobri jau kopš 1968. gada. Kā toreiz, tā tagad svētki pulcē visu paaudžu studentus, kurus sveic augstskolas patrons Azemitologs. Šie svētki, kas ik gadu vieno visu LLU fakultāšu jaunos studentus, ir viens no universitātes lielākajiem notikumiem.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti