Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

4. vidusskolas skolotājas piedalās starptautiskā projektā

www.jelgavasvestnesis.lv
Trīs Jelgavas 4. vidusskolas skolotājas – Māra Aprāne, Ingrīda Drēska un Ilze Šulca – no 4. līdz 8. oktobrim viesojās Francijas pilsētas Senmalo licejā, kur piedalījās «Erasmus+» projekta «Viduslaiku lielie tirdzniecības ceļi un to simbolika» pirmajā kopīgajā partnervalstu tikšanās vizītē ar mērķi plānot un precizēt projekta aktivitātes.

«Problēmas, ar kurām saskaras Eiropa mūsdienās, lielā mērā ir līdzīgas viduslaikiem. Migrācija viduslaikos bija galvenokārt reliģisku vai ekonomisku iemeslu dēļ, pašreizējās migrācijas plūsmas nāk no Austrumeiropas. Mēris viduslaikos bija viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar kādiem bija jāsaskaras, bet mūsdienās – Zikas vai Ebolas vīrusi. Analizējot problēmas, kas radās viduslaikos, var izprast pašreizējās problēmas un meklēt iespējamos risinājumus,» stāsta M.Aprāne.

Projektā piedalās sešas partnervalstis – Spānija (projekta koordinators), Francija, Grieķija, Itālija, Polija un Latvija. «Tā kā esam nākamā valsts, kurai februāra otrajā nedēļā būs jāuzņem visu minēto valstu delegāciju pārstāvji, mums šī bija ļoti svarīga projekta koordinācijas sesija. Tās laikā prezentējām ne tikai savu skolu, bet arī Latvijas izglītības sistēmu, Jelgavu un tās dažādās izglītības iestādes un iespējas – vidējo, profesionālo un augstāko izglītību,» tā M.Aprāne. «Jau atpakaļceļā no Senmalo uz Bretaņas apgabala galvaspilsētu Renni vilcienā plānojām šo pasākumu, kurš būs ļoti spraigs un atbildīgs.» Pasākumā visas valstis vairākās projektā paredzētajās mobilitātēs prezentēs tipiskos reģionālos viduslaiku darbus, izstrādājumus, tirdzniecības ceļus, preces un senās kartes, ēdienu receptes, viduslaiku svētkus. Aprīlī Grieķijā dalībnieki prezentēs sava reģiona viduslaiku leģendas, literatūras žanrus, attālumu aprēķināšanu un mērus viduslaikos.

Kopumā projektā darbojas pieci pedagogi no Latvijas, kuri tika atlasīti pēc savu mācāmo priekšmetu specifikas, ja tā sakrita ar projekta tēmu.

Foto: no 4. vidusskolas arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru