Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 23 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no R
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

4. vidusskolā atklāj «zaļo klasi»

Jana Bahmane
Šodien Jelgavas 4. vidusskolā tika atklāta «zaļā klase» – īpaši iekārtota vieta skolas teritorijā, kur visu klašu grupu audzēkņi varēs svaigā gaisā aizvadīt mācību stundas un lietderīgi piepildīt brīvo laiku starpbrīžos. «No šodienas mūsu skolā ir par vienu klasi vairāk – šeit bērni varēs noteikt vēja virzienu, vērot mākoņu gaitu, izzināt dažādus augus un kukaiņus, kā arī vienkārši pavadīt laiku svaigā gaisā,» atklājot klasi, sacīja 4. vidusskolas skolotāja Ritma Tautere.

Skolotāja stāsta, ka ideja par šāda klases izveidi radās jau sen, taču pamatīgāk tās realizācija tika uzsākta aizvadītā mācību gada pavasarī. «Arī tad, kad sākumskola atradās citās telpās, mēs rīkojām daudz aktivitāšu svaigā gaisā, tādēļ, pārceļoties uz šo skolu, mums kaut kas pietrūka,» vērtē 4. a klases audzinātāja R.Tautere, kura vērsās pie skolas vadības, lai gūtu atbalstu «zaļās klases» izveidei. Kopā ar audzēkņiem tika izvēlēta vieta pie ozola, kur ik gadu notiek Miķeļdienas gadatirgus. «Manuprāt, šī vieta ir burvīga – īpaši rudenī, kad no ozola krīt zīles,» atklāj skolotāja. Viņa norāda, ka pozitīvi ir arī tas, ka «zaļā klase» atrodas skolas aizmugurē, kur nav tik intensīva satiksme.

Jauno skolas klasi ar muzikālu priekšnesumu atklāja R.Tauteres audzināmā klase, dziedot latviešu tautasdziesmu «Kas kaitēja nedzīvot», un skolotāja stāsta, ka pavisam drīz «zaļajā klasē» patiesi varēs sajusties kā mežmalā, jo gar skolas žogu sastādītās tūjas ir labi ieaugušās. «Aizvadītajā mācību gadā noorganizējām akciju «Tūjiņa», kurā skolēnu vecāki saziedoja līdzekļus 60 tūjām – tās iestādījām «zaļās klases» teritorijā,» stāsta 4. a klases audzinātāja. Āra klasē audzēkņi varēs sēdēt uz bluķīšiem no vairākām koku sugām, kā arī darboties meteoroloģiskajā stacijā, kur varēs noteikt gaisa temperatūru, vēja virzienu un uzzināt daudz ko citu. «Plānojam izveidot arī «kukaiņu viesnīcu», kurā skolēni varēs iepazīt dažādus kukaiņus,» norāda R.Tautere. Viņa stāsta, ka tā būs īpaši iekārtota vieta ar koku mizām, zariem, sūnām un lapām, kurā ar laiku iedzīvosies dažādi kukaiņi, un skolēni tos varēs pētīt ar lupas palīdzību. Pie «zaļās klases» ierīkota arī izzinoša dobīte, kurā aug pļavas un ārstnieciskie augi, piemēram, melisa, sarkanais āboliņš, pelašķis, lielā ceļteka un citi.

«Zaļo klasi» varēs apmeklēt ikviens 4. vidusskolas skolēns, un R.Tautere stāsta, ka interesi izrāda arī vecāko klašu grupu skolēni, kuri ieplānojuši izveidot nojumi, lai mācīties svaigā gaisā varētu arī lietainajās dienās.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Kush attēls

Visi zaļo mauks?
Lietotāja Mamma attēls

Paldies! Priecājos par skolotājiem un bērniem! Lai visiem labas sekmes jaunajā mācību gadā! Strādājam kopā.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti