Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

10 Jelgavas skolu absolventiem piešķirta «Pateicība simtgades izcilniekam»

Anastasija Miteniece
Sagaidot Latvijas simtgadi, pērn valstī aizsākts vērienīgs stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem – šogad projektā stipendija 500 eiro apmērā piešķirta 355 absolventiem, tostarp 10 jauniešiem no Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm.

Finanšu ministrija «Pateicību simtgades izcilniekam» – vienreizējo 500 eiro stipendiju – piešķir spožākajiem vidējo izglītības iestāžu absolventiem visā Latvijā, kurus pieteikušas skolas. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. Finansiālais atbalsts izcilniekiem iespējams, pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies «Latvijas Loto» organizētajā Simtgades loterijā.

«Latviju veido mūsu domas, darbi un mūsu ikdienas ieguldījums tās labklājībā. Simtgades stipendijai pieteiktie izcilnieki ir drošs kompass uz arvien labāku savu un valsts nākotni. Tas ļauj būt lepniem par stipru jauno paaudzi, kura, nosakot augstus mērķus, uzrāda spožus sasniegumus un ļauj panākt vēlamo rezultātu,» norāda Finanšu ministrs Jānis Reirs, papildinot, ka šogad stipendija 500 eiro apmērā piešķirta 355 absolventiem.

Desmit absolventi, kuri šogad saņēma stipendiju, ir Jelgavas izglītības iestāžu nu jau bijušie audzēkņi. Kā norāda pilsētas izglītības iestādēs, kuras pieteica savus skolēnus, – tie ir ļoti vispusīgi cilvēki, kuri spējuši ne vien gūt augstus panākumus mācībās, bet bijuši arī sabiedriski aktīvi, piedaloties skolas un dažādu sabiedrisko organizāciju dzīvē. Apbalvoto jauniešu starpā ir topošie inženierkomunikāciju tehniķis, politiķis, mediķis, kā arī topošie profesionāļi daudzās citās jomās. Pedagogi uzsver, ka šie ir skolu «redzamākie» audzēkņi, kuri mācību gada gaitā aktīvi piedalījās skolas dzīvē, bet vienlaikus atrada laiku arī hobijiem.

Jelgavas Valsts Spīdolas ģimnāzijā stipendiju saņēma Ance Mālkalna, Jelgavas Valsts ģimnāzijā – Elīna Smetaņina, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā – Edvarts Krusts, Jelgavas 4. vidusskolā – Liliāna Flandere, Jelgavas 5. vidusskolā – Valērija Ivanovska, Jelgavas 6. vidusskolā – Veronika Golovačova, Jelgavas tehnikumā – Emīls Purgailis, Jelgavas Amatu vidusskolā – Rainers Šenks, Jelgavas Mūzikas vidusskolā – Anta Puķīte, bet Jelgavas Vakara maiņu vidusskolā – Ilze Ozoliņa.

Vairāki uzrunātie jaunieši atzīst, ka stipendija, beidzot skolu, bija patīkams un lietderīgs pārsteigums. Kāds to izvēlējies izmantot, lai apmaksātu studijas augstskolā, kāds – lai mēģinātu realizēt biznesa ideju, bet kādam šie finanšu līdzekļi ir kā iespēja piepildīt sen realizētas ieceres saistībā ar hobiju.

Pērn, kad stipendija jeb «Pateicība simtgades izcilniekam» tika ieviesta, tā piešķirta 347 skolēniem no visas Latvijas.

Foto: Ventspils.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru