Meklēšanas forma

Light sleet 2 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Uzņēmums rūpējas par jelgavnieku atveldzēšanos

Ritma Gaidamoviča
Interesantu ieceri šonedēļ īstenojis pilsētas uzņēmums SIA «Jelgavas ūdens filtri». Uzņēmums pie ēkas sienas Raiņa ielā 14 uzstādījis ūdens krānu, dodot iespēju šajā karstajā laikā atveldzēties un padzerties gan cilvēkiem, gan arī viņu četrkājainajiem draugiem. Idejas autori lēš, ka šobrīd garāmgājēji vēl mazliet kautrējas, jo nav pierasts.

«Esam uzņēmums, kas iestājas par zaļu un tīru vidi. Šobrīd ir karsts laiks, un tas ir tikai likumsakarīgi, ka cilvēki savā ikdienas skrējienā grib atveldzēties. Viens no veidiem ir padzerties ūdeni, taču ne vienmēr, ejot pa ielu, tas ir pie rokas. Radās doma, ka varam garāmgājējiem palīdzēt un uzstādīt šādu ūdens krānu, pie kura jebkurš var pienākt un padzerties,» stāsta uzņēmuma izpilddirektors Gunārs Davidčuks, piebilstot, ka uzņēmums saņēmis atzinīgus vārdus par to, ka ir padomājuši ne tikai par cilvēkiem, bet arī viņu četrkājainajiem draugiem.

Padzerties ūdeni pie nama Raiņa ielā 14 var no šīs pirmdienas. Uzņēmuma izpilddirektors stāsta, ka uzskaiti, cik daudz cilvēku izmanto šo iespēju, neveic. «Ir redzēts, ka kāds piestāj un padzeras, bet lielākā daļa tomēr, šķiet, kautrējas. Taču mēs aicinām izmantot un padzerties. Šis ūdens ir filtrēts un tādas pašas kvalitātes kā veikalā nopērkamais pudelēs,» tā G.Davidčuks. Plānots, ka bezmaksas ūdens krāns pie šīs ēkas būs pieejams līdz vēlam rudenim jeb pirmajam salam. Ūdens krāns garāmgājējiem pieejams uzņēmuma darba laikā – darbdienās no pulksten 9 līdz 18.

Jāpiebilst, ka Jelgavā jau vairākus gadus darbojas arī trīs brīvkrāni – divi Jāņa Čakstes bulvārī un viens Lielās un Krišjāņa Barona ielas stūrī. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība» stāsta, ka visaktīvāk tiek izmantots brīvkrāns K.Barona un Lielās ielas stūrī, ko iecienījušas puķu pārdevējas no blakus esošā tirdziņa. Taču tāpat cilvēki izmanto arī abus brīvkrānus J.Čakstes bulvārī. Pagājušā gada vasaras sezonā – no maija līdz oktobrim – visos trīs brīvkrānos tika notecināti 80 kubikmetri ūdens.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Mareks attēls

Labs Edgars malacis
Lietotāja &&& attēls

Brīvkrāns vasaras tveicē, tas ir labi!
Lietotāja Letiņš attēls

Tulīt būs klāt VID un prasīs visu klientu ID !!!
Lietotāja Cham-Pain attēls

Viesis, какой ещё перевод? Тут ни слова по-русски.
Lietotāja Ilona attēls

Varētu uzstādīt Pasta salā ūdens brīvkrānu vai pat divus pie katra rotaļlaukuma - domāju, daudzi sporta entuziasti un bērni to novērtētu!

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti