Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no ZA
Pirmdiena, 2019. gada 23. SeptembrisVārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Uzņēmumi un iestādes iepazīstina ar sevi

Ilze Knusle
Zemgales Olimpiskajā centrā sākusies divu dienu izstāde biznesa forums «Uzņēmēju dienas Zemgalē», «Izstādē piedalāmies pirmo reizi, un mūsu mērķis ir uzrunāt potenciālos darba meklētājus. Mēs plānojam paplašināt ražošanu un palielināt darbinieku skaitu par 100–150,» saka transporta dzesēšanas iekārtu ražotāja «AKG Thermotechnik Lettland» personāla speciāliste Ieva Uldriķe.

Uzņēmums kā darba devējs ir šī gada «Uzņēmēju dienu» centrālā tēma, tāpēc līdztekus izstādei uzņēmējiem ir iespēja piedalīties biznesa forumā, tīkloties, dibināt kontaktus, un pa tiešo uzrunāt potenciālos darba ņēmējus, prezentējot sevi, iesaistoties «Vakanču gadatirgū» vai ātrajos randiņos. Izstādes organizatori informē, ka izstādē piedalās 143 dalībnieki, turklāt šogad lielāku interesi nekā citus gadus izrādījuši tieši ražošanas uzņēmumi.

«Lai strādātu pie mums, viens no pamatnosacījumiem ir – jāprot lasīt rasējums. Tāpat nepieciešama laba veselība, jo darbs ir astoņas stundas uz kājām,» potenciālajai darbiniecei Mārītei stāsta «AKG Thermotechnik Lettland» pārstāve I.Uldriķe. Viņa norāda, ka nereti cilvēki iedomājas, ka prot un var darīt visu, tomēr tā tas nav. «Nereti pie mums nāk cilvēki bez darba pieredzes ražošanā, piemēram, kas iepriekš strādājuši tirdzniecībā, veikalā. Viņiem nav pat priekšstata, kā notiek ražošana, turklāt šis darbs nav piemērots visiem,» papildina uzņēmuma personāla speciāliste. Tāpēc, lai cilvēkiem būtu priekšstats par uzņēmumu, izstādē tiek prezentēti radiatori un pašu būvēts braucamais, lai uzskatāmāk parādītu – uzņēmums ražo detaļas transportam. Mārīte nestrādā divas nedēļas un jau aktīvi iesaistījusies jauna darba meklējumos. «Es visu mūžu esmu strādājusi ražošanā, tāpēc arī tagad meklēju to pašu,» tā sieviete, precizējot, ka strādājusi linu kombinātā, brikešu presēšanā. «Man jau pāri 50, un apkalpojošajā sfērā vairs nederu – tur pieprasītas jaunas skaistas meitenes,» situāciju vērtē Mārīte.

Citi Jelgavas ražošanas uzņēmumi, piemēram, metālapstrādes uzņēmums «Signum», plastmasas cauruļu ražotājs «Evopipes», centralizētās siltumapgādes uzņēmums «Fortum», izstādē piedalās jau vairākus gadus, un viņu galvenais mērķis ir parādīt sevi un, iespējams, atrast jaunus sadarbības partnerus un idejas. «Mums, uzņēmējiem, ir jādzīvo līdzi laikam, digitalizācijai, jādomā par aprīkojumu un tehnoloģijām, ja gribam pastāvēt pēc gadiem pieciem, desmit,» ir pārliecināts kokapstrādes uzņēmuma SIA «Urbix» vadītājs Normunds Štefenhagens. Viņš šogad izstādē prezentē jaunu produktu – īpaši apdedzinātus koka dēļus, ko izmanto gan ēku fasādēm, gan dizaina elementiem un plāno piedāvāt arī dārza mēbelēm. «Šajā idejā esam investējuši ap 50 000 eiro, un tagad sākam to vairāk virzīt tirgū. Šādus apdedzinātus dēļus ieteiktu izmantot ēku fasādes apdarē, jo tie gadus 10–15 nebūs jāatjauno. Beicēts dēlis saulē izdeg un prasīs atjaunošanu pēc gadiem trim,» stāsta uzņēmējs. Uzņēmējdarbības nākotni viņš saskata sadarbības projektos un arī pats šobrīd sadarbībā ar mebelhaus.lv piedāvā LED kokus. Tie gan vairāk ir pieprasīti uz nomu dažādos pasākumos.

Pirmos nopietnos soļus uzņēmējdarbībā sper Sandra Valaine, kura piedāvā lina izstrādājumus ar zīmolu «Sampo». «Agrāk man bija vīzija par savu šūšanas fabriku – daudzām šuvējām, kuras es uzraudzīšu. Bet šobrīd esmu sapratusi, ka daudz ērtāk ir izmantot ārpakalpojumu. Mēs esam vienojušies, es saņemu gala produktu, un man nav jālauza galva par to, kā šuvējas to paveiks, kā to izdarīs. Manuprāt, ražošana šobrīd uz to virzās, īpaši mazie un vidējie uzņēmumi, jo strādāt ar cilvēkiem ir ļoti grūti. Un vieglāk ir arī vadīt tikai pārdošanu, nevis pilnīgi visus procesus,» norāda uzņēmēja. Viņas mērķi ir gana ambiciozi – lai pēc gadiem pieciem viņas produkcija būtu atpazīta un nopērkama arī ārvalstīs. «Šobrīd esmu viena, bet tuvākajā laikā plānoju piesaistīt profesionāļus mārketingā un tēla veidošanā, bet vēlāk – arī dizaineru, jo viens cilvēks nevar paveikt visu,» tā S.Valaine.

Pusgadu vecs ir arī uzņēmums SIA «Eligent», kas nodarbojas ar datorprogrammēšanu – ēku un industriālo objektu automātiku. «Šī nozare pēdējos pāris gados strauji attīstās. Īpaši pieprasīti tas ir rūpnīcās, kas modernizē ražošanas procesus,» stāsta uzņēmuma īpašnieks Juris Fedotovs. Izstādē viņš cer atrast jaunus kontaktus un parādīt, ka Jelgavā ir šāds uzņēmums. «Līdz šim lielākais izaicinājums man bija darbs pie 1997. gadā būvētas HES. Stacija savu bija nokalpojusi, un vajadzēja saprast, kā tā strādā un kā to atjaunot. Rezultātā izdevās pat palielināt saražotās elektrības jaudu par 10–15 procentiem,» atklāj J.Fedotovs.

Ar savu produkciju izstādes dalībniekus iepazīstina arī skolēnu mācību uzņēmumi. Interesanta ideja ir uzņēmumam «Be happy», kas piedāvā piezīmju lapiņu un līmlapiņu aizvietotāju. «Man bija problēmas ar piezīmju lapiņām, kas visu laiku kaut kur pazūd, un tā radās mana biznesa ideja,» stāsta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Beatrise Dērica, kuras pārstāvētais uzņēmums piedāvā tāfeles piezīmju veikšanai – ir mazākas ar magnētu un lielākas, kas stiprināmas pie sienas. «Lai gan reālie pārdošanas apjomi nav tik labi, kā biju paredzējusi, es plānoju šo ideju attīstīt, piedāvājot jaunu formu un citu krāsu tāfeles,» norāda jauniete. Jāpiebilst, ka skolēnu mācību uzņēmumu produkciju izstādē var arī iegādāties.

Šodien pasākums notiks līdz pulksten 18, bet rīt – no pulksten 10 līdz 17. Apmeklētājiem dalība izstādē ir bez maksas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Barbara attēls

Drausmīgi skaļa mūzika...lai stendā ar kādu parunātos, gandrīz jākliedz....
Lietotāja biju attēls

Nu ļoti šķidrs pasākums bija šogad. Varbūt rīt saradīsies?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti