Meklēšanas forma

Skaidrs laiks -3 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 21. JanvārisVārda dienu svin: Agnese, Agnija, Agne

Šūšanas ražotne «KKR» atklāj veikalu Jelgavā

Šodien ar svinīgu lentes pārgriešanu šūšanas uzņēmums «KKR» atklāja Jelgavā veikalu, kurā varēs iegādāties viņu produkciju – gan pieaugušo un bērnu apģērbus, gan auduma rotaļlietas. Sākumā veikals strādās divas dienas nedēļā – piektdienās un sestdienās.

Ilze Knusle-Jankevica

Šodien ar svinīgu lentes pārgriešanu šūšanas uzņēmums «KKR» atklāja Jelgavā veikalu, kurā varēs iegādāties viņu produkciju – gan pieaugušo un bērnu apģērbus, gan auduma rotaļlietas. Sākumā veikals strādās divas dienas nedēļā – piektdienās un sestdienās.

«Negribam turēt veikalu un gaidīt, vai kāds pircējs pa visu dienu pie mums ienāks. Tāpēc nolēmām sākumā, kamēr cilvēki ar mums iepazīsies un redzēsim, cik liela ir viņu atsaucība, strādāt tikai divas dienas nedēļā,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv paskaidroja «KKR» direktore Alija Dubova.

Uzņēmums «KKR» ir vācu firma, kas Latvijā darbojas jau kopš 1990. gada. Visu šo laiku lielākā daļa uzņēmuma saražotās produkcijas tika eksportēta uz ASV, Eiropu, Krieviju. Tikai neliela daļa tika realizēta atsevišķos veikalos galvaspilsētā. Arī tas bijis viens no iemesliem, kāpēc atvērts veikals Jelgavā. «Cilvēki zina par mūsu uzņēmumu, zina, ko ražojam, un jautā, kur šo produkciju var iegādāties. Tāpēc arī izlēmām atvērt veikalu,» tā par divus gadus lolotās idejas realizāciju teic «KKR» pārdošanas Baltijas reģionā un Austrumeiropā viceprezidente Marina Auziņa. Veikalā uzņēmuma ražoto produkciju var iegādāties par ražošanas cenām, kuras no veikala cenām atšķiras pat par trīs reizēm.

«KKR» ir viens no lielākajiem darba devējiem Jelgavā un nodarbina 300 cilvēku. Lai gan tāpat nākas saskarties ar dažādām grūtībām, uzņēmuma mērķis ir saglabāt to, kas ir pašlaik. Izvēlētais ceļš ir firmas popularizēšana, lai nebūtu jāsamazina ražošanas apjomi.

Firmas zīme ir roku darbs. Tieši kvalitatīva roku darba veicēji bijis noteicošais faktors, kāpēc tālajā 1990. gadā vācu uzņēmējs Stīvens Artūrs Kristensens izvēlējies atvērt ražotni tieši Latvijā. Vēl tika apsvērta iespēja atvērt ražotni Čehijā, Slovākijā vai Krievijā. «Lēmumu atvērt ražotni Jelgavā nav nācies nožēlot. Tiesa, pēdējos četrus gadus ir grūti atrast labus darbiniekus, tāpēc nācās pārcelt ražotnes uz citām valstīm – Ķīnu un Baltkrieviju. Bet visi tehniskie darbi joprojām tiek darīti Latvijā, turklāt caur Latviju iet visas saražotās produkcijas kvalitātes kontrole, pirms to sūtām prom,» norādīja S.A.Kristensens.

Kate Krūza bija reāla vācu sieviete, kura savām rokām darināja rotaļlietas. 1946. gadā Vācijā tika dibināts rotaļlietu uzņēmums «Kathe Kruse Puppen», kas strādā joprojām. Augstvērtīgu materiālu izmantošana, roku darbs un kvalitatīvs gala produkts joprojām ir uzņēmuma pamatprincipi.     

Veikals «Kathe Kruse» Dambja ielā 6 būs atvērts piektdienās no pulksten 10 līdz 18 un sestdienās no pulksten 9 līdz 15.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

kate kruze kate kruze kate kruze kate kruze

Viedokļi

Pievienot komentāru