Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Startē konkurss «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019»

www.jelgavasvestnesis.lv
Ekonomikas ministrija (EM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls «Būvinženieris» izsludinājis konkursu «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019». Pieteikumi tiek gaidīti līdz 17. maijam.

EM pārstāve Elita Rubesa-Voravko norāda, ka pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās: «Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka»; «Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve»; «Energoefektīvākā publiskā ēka»; «Energoefektīvākā vienģimenes ēka»; «Energoefektīvākā ražošanas ēka».

Pieteikumus konkursam «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019» var iesniegt līdz 17. maijam, nosūtot tos elektroniski pa e-pastu dzivosiltak@em.gov.lv.

Konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019» nolikums ir pieejams konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Papildus informāciju par konkursu var saņemt Ekonomikas ministrijā – kontaktpersona: Inese Bērziņa, e-pasts: inese.berzina@em.gov.lv, tālrunis 67013240.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu

«Dalība energoefektīvāko ēku konkursā nav tikai iespēja iegūt balvu kādā no nominācijām. Konkursa lielākā vērtība ir tikšanās ar pieredzes un domubiedriem, jaunas idejas un ierosmes, sarunas ar nozares profesionāļiem, kuri sniegs labu padomu, un galvenais – iespēja pašam kļūt par iedvesmotāju kaimiņu vai draugu mājas atjaunošanai. Visiem kopā mums ir spēks padarīt katram savu un mūsu kopējo māju – Latviju – taupīgāku, tīrāku un skaistāku,» uzsver konkursa žūrijas priekšsēdētāja žurnāla «Būvinženieris» galvenā redaktore Antra Ērgle.

Jāpiebilst, ka pērn konkursā piedalījās renovētais daudzdzīvokļu nams Katoļu ielā 17.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti