Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Rīdzinieki Jelgavā saskata biznesa potenciālu

Ritma Gaidamoviča
Ozolskvērā un Raiņa parkā šovasar darbu sākuši saldējuma kioski. Šī biznesa ideja pieder rīdziniekiem, kuri Jelgavā saskata potenciālu. «Jelgavā esam diezgan bieži viesi, jo šeit dzīvo mūsu ģimenes draugi, un novērojām, ka pilsētā uz ielām netiek tirgots saldējums. Manuprāt, jūsu pilsēta ir ģimenēm draudzīga, tajā ir daudz bērnu un viņiem ļoti garšo saldējums, par ko pārliecināmies savā ģimenē. Līdz ar to jūsu pilsētā saskatījām labas biznesa iespējas,» stāsta SIA «Nicecream» valdes locekle Liene Ešenvalde, piebilstot, ka uzņēmums šobrīd nodrošina darbu četriem cilvēkiem, bet vēl ir pieejama viena saldējuma pārdevēja vakance.

SIA «Nicecream» ir jauns uzņēmums, kas, pēc «Lursoft» datiem, dibināts tikai šāgada aprīlī un par biznesa uzsākšanas vietu izvēlējies tieši mūsu pilsētu. «Paši dzīvojam galvaspilsētā, taču Rīgā saldējuma tirdzniecība brīvdabā nav nekas neierasts – kioski ir pieejami teju visos parkos un skvēros, bet Jelgavā šāda iespēja ikdienā netiek piedāvāta. Mums bija svarīgi, lai vieta, kur sākam attīstīt savu biznesu, ir salīdzinoši tuvu Rīgai, un Jelgava tāda ir,» stāsta L.Ešenvalde, norādot, ka pirmais saldējuma kiosks darbu Ozolskvērā blakus bērnu rotaļu laukumam sāka 18. maijā, bet otrais brīvdabas kiosks – Raiņa parkā – 25. maijā. Jāpiebilst, ka uzņēmums bija interesējies arī par iespēju šādu kiosku izvietot RAF dzīvojamā masīvā. «Ņemot vērā to, ka saldējuma kioskos strādā skolēni un studenti, maijā kioski strādāja testa režīmā un nebija noteikts precīzs darba laiks, bet, sākot no jūnija, kioski ir atvērti no pulksten 11. Jāteic gan, ka saldējuma kiosku darba laiks būs ļoti fleksibls, sekojot līdzi laikapstākļiem un pieprasījumam. Ja novērosim, ka jelgavnieki mostas vēlāk – arī savu darba laiku pielāgosim,» norāda uzņēmuma valdes locekle.  

Viņa stāsta, ka šobrīd uzņēmumā strādā četri darbinieki, bet vēl tiek meklēts viens saldējuma kioska pārdevējs uz vasaras sezonu. Uzņēmums sola algu no 600 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas plus vēl bonusus. Interesenti vakancei var pieteikties, rakstot pa e-pastu liene.esenvalde@gmail.com.

L.Ešenvalde norāda, ka cilvēki jau atzinīgi novērtējuši iespēju Ozolskvērā un Raiņa parkā atveldzēties, ēdot saldējumu. «Gribas ticēt, ka mūsu bizness aizies, lai gan zinām, ka noietu nosaka laikapstākļi – ja ir silts un saule, cilvēki pērk saldējumu, bet, kad apmācies, pircēju ir mazāk,» tā L.Ešenvalde.

Uzņēmuma valdes locekle norāda, ka ir izskatījuši arī iespēju saldējumu tirgot Pasta salā vai Lielupes promenādē. «Tāds variants mums būtu saistošs un zinām, ka Jelgavas pašvaldība bija izsludinājusi konkursu par nomas tiesībām āra kafejnīcai pludmalē. Ir vērts apdomāt uz priekšdienām,» piebilst L.Ešenvalde.

Jelgavas pilsētas pašvaldībā informē, ka no 2015. gada pašvaldība ir izsniegusi piecas atļaujas ielu tirdzniecībai ar saldējumu un dzērieniem vasaras sezonā: 2015. gadā – trīs atļaujas, 2016. un 2017. gadā – pa vienai atļaujai, bet pērn – nevienu. Šogad Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» ir izsniegusi divas atļaujas ielu tirdzniecībai – saldējumu tirdzniecībai Raiņa parkā un Ozolskvērā – un līdz šim neviens cits par šādu iespēju nav interesējies.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru