Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna, Vigo

Reemigranti var pieteikties atbalstam saimnieciskās darbības uzsākšanai

Kristīne Langenfelde
Jau otro gadu tiek organizēts konkurss, lai sniegtu atbalstu reemigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai un īstenošanai. Finansējuma apmērs vienam projektam ir līdz 10 000 eiro, un pieteikumu granta saņemšanai var iesniegt līdz 4. oktobrim.

Kā informē Zemgales Plānošanas reģionā, kaut arī finansējuma apmērs vienam projektam ir līdz 10 000 eiro, reemigrantam jārēķinās, ka būs nepieciešams arī paša ieguldījums – jānodrošina piesaistītās investīcijas, kā arī trīs gadu periodā pēc projekta uzsākšanas jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumi. Minimālais piesaistīto investīciju apmērs ir 50 procenti no projekta iesniegumā pieprasītā atbalsta finansējuma. Konkursam kvalificējas tie reemigranti un potenciālie reemigranti, kas ārvalstīs dzīvojuši vismaz trīs gadus un savu uzturēšanās adresi ārvalstīs fiksējuši iedzīvotāju reģistrā. Pieteikšanās termiņš konkursam – 4. oktobris.

Pērn konkursā visos piecos plānošanas reģionos kopumā iesniegti 17 projektu iesniegumi, atbalstīti – deviņi, taču interesi par šo konkursu pavisam izrādīja 170 reemigranti. Lielā starpība starp sākotnējo interesi par projektu un iesniegto projektu skaitu 2018. gadā saistāma ar atbalsta pretendentu neatbilstību vienam no pamatkritērijiem – lielākā daļa no pretendentiem, lai arī ilgstoši jau dzīvojuši ārvalstīs, nebija reģistrējušies savas mītnes zemes iedzīvotāju reģistrā.

Konkursa dalībnieki rakstiski sagatavotu projektu var iesniegt klātienē Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrā Jelgavā, Katoļu ielā 2B, darba dienās no pulksten 8.30 līdz 16.30, nosūtīt pa pastu (ierakstītā vēstulē) Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centram uz adresi: Katoļu iela 2b, Jelgava, LV-3001 (pasta zīmogs – 2019. gada 4. oktobris) vai pa e-pastu zpr@zpr.gov.lv (noformētu elektroniskā dokumenta veidā, parakstot ar elektronisko parakstu).

Papildu informāciju par konkursa nosacījumiem var iegūt mājaslapā zemgale.lv, kā arī sazinoties ar Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītāju Mairitu Pauliņu (tālrunis 63028454, 29578343, e-pasts mairita.paulina@zpr.gov.lv) vai Zemgales Plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatori Aneti Spalviņu (tālrunis 22338666, e-pasts anete.spalvina@zpr.gov.lv).

Konkurss tiek īstenots, pamatojoties uz Ministru kabineta 2018. gada 7. augusta noteikumiem Nr.496 «Reemigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība».

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti