Meklēšanas forma

Neliels lietus 5 °C Mēreni stiprs vējš, 8.4 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

PVD atjauno SIA «Jelgavas augļi» dārzeņu apstrādes ceha darbu

Kristīne Langenfelde
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šorīt saņēmis pēdējos analīžu rezultātus, kas bija noņemti SIA «Jelgavas augļi» dārzeņu apstrādes cehā – tie visi ir negatīvi un neuzrāda verotoksigēnās E.Coli klātbūtni. Līdz ar to PVD deva atļauju atjaunot uzņēmuma dārzeņu apstrādes ceha darbu.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka pēc zarnu infekcijas uzliesmojuma Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs PVD pārbaudīja arī uzņēmumu «Jelgavas augļi», kas bērnudārziem piegādāja apstrādātus dārzeņus. Uzņēmumā konstatēja nopietnus higiēnas prasību pārkāpumus, un PVD apturēja SIA «Jelgavas augļi» dārzeņu apstrādes ceha darbību. Laboratoriski tika pārbaudīts, vai šie pārkāpumi varēja būt saslimšanas cēlonis Siguldā.

Pēc analīžu rezultātu saņemšanas gūts apliecinājums, ka infekcijas uzliesmojums Siguldā nav saistāms ar «Jelgavas augļu» darbu – visu uzņēmuma cehā ņemto nomazgājumu laboratorisko izmeklējumu rezultāti, kā arī pārtikas produktu paraugu analīžu rezultāti ir negatīvi un neuzrāda verotoksigēnās E.Coli klātbūtni. «Pirmdien uzņēmuma cehā arī pārbaudījām, vai ir novērsti visi higiēnas prasību pārkāpumi. Tas bija izdarīts, tāpēc devām atļauju ceha darbu atjaunot. Taču jau tuvākajās dienās uzņēmumā atgriezīsimies, lai pārbaudītu, vai arī darba procesā visas higiēnas prasības tiek ievērotas,» uzsver PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis.

Foto: healthline.com

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti