Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 4 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Pirmajā pusgadā dzīvokļu cenas augušas mazāk nekā pērn

Ilze Knusle-Jankevica
Šī gada jūnijā Jelgavā dzīvokļu cenas palielinājušās par 0,2 procentiem, sērijveida dzīvokļa vidējai cenai pakāpjoties līdz 497 eiro kvadrātmetrā, liecina nekustamā īpašuma kompānijas «Arco Real Estate» sagatavotais tirgus apskats.

Uzņēmums izpētījis, ka šā gada pirmajā pusgadā Jelgavā sērijveida dzīvokļu cenas kopumā pieaugušas par 3,7 procentiem. «Salīdzinot ar 2017. gadu, cenu kāpums ir mazāks, jo aizvadītajā gadā tas bija 12,3 procenti attiecīgā laika periodā, bet šogad – 3,7 procenti. Sērijveida dzīvokļu tirgu Jelgavā ietekmē gan pilsētas atrašanās vieta – tā ir tuvu Rīgai –, gan arī augstās īres maksas. Tieši tādēļ cilvēki labprātāk izvēlas dzīvokļus pirkt, nevis īrēt. Tāpat jāsaka, ka bieži vien ikmēneša maksājums bankai par hipotēku ir mazāks nekā īres maksa,» skaidro «Arco Real Estate» sertificēta vērtētāja asistente Agita Teile. Viņa arī norāda, ka, dzīvokļu cenām pieaugot, cilvēki izvēlas pirkt jau šodien, nevis atlikt un gaidīt, jo nevar izslēgt, ka nākotnē cenu kāpums turpināsies.

A.Teile piebilst, ka uzņēmuma sagatvotajā tirgus apskatā kvadrātmetra vērtība tiek noteikta vidējas kvalitātes sērijveida dzīvokļiem, bet reālā tirgus cena pārsvarā ir augstāka.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti