Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 6.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Pērn bezskaidras naudas maksājumu skaits Latvijā pieaudzis par 10 procentiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas Banka divas reizes gadā kopš 1998. gada apkopo kredītiestāžu maksājumu statistiku, kas kopā ar Latvijas Bankas, Latvijas Pasta un Valsts kases maksājumu statistikas datiem ļauj novērtēt Latvijas maksājumu statistiku kopumā – 2018. gadā Latvijā bezskaidras naudas maksājumi veikti 487,3 miljonus reižu. Kopējais šo maksājumu apjoms bijis 203 miljardi eiro.

2018. gadā tika veikta būtiska finanšu sektora pārveide, stimulējot aktīvu vēršanos pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, tāpēc bezskaidras naudas maksājumu apjoms salīdzinājumā ar 2017. gadu samazinājās par 18,2 procentiem, kaut gan darījumu skaits, kuros norēķināšanās notiek ar karti, pieaug, informē Latvijas Bankā.

2018. gadā visbiežāk lietotie bezskaidras naudas maksājumi bija karšu maksājumi un klientu kredīta pārvedumi (attiecīgi 63,8 procenti un 36 procenti no kopējā bezskaidras naudas maksājumu skaita). Lai nodrošinātu karšu maksājumu veikšanu un maksājumu karšu izmantošanu, pērnā gada beigās Latvijā bija izdoti 2,2 miljoni maksājumu karšu. Iedzīvotājiem bija pieejami 42,7 tūkstoši karšu pieņemšanas vietu termināļu (POS) un 993 bankomāti. 2018. gada beigās reģistrēti kopumā 3,6 miljoni klientu norēķinu kontu, kas ir 1,9 konti uz vienu iedzīvotāju.

Jāpiebilst, ka Latvijas maksājumu statistikā iekļauti dati par maksāšanas līdzekļu skaitu, maksāšanas līdzekļu apjomu, transakciju skaitu termināļos, transakciju apjomu termināļos, kases transakcijas, grāmatojuma transakcijas, klientu kontu skaitu, karšu skaitu, termināļu, to tīklu un internetā pieejamās karšu un e-naudas pieņemšanas vietu skaitu.

Foto: bikebazar.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru