Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 20 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 22. AugustsVārda dienu svin: Rudīte, Everts

Pēc ugunsgrēka apturēta divu uzņēmumu darbība

Kristīne Langenfelde
Pēc paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka biznesa parka «NP Properties» teritorijā pilnībā apturēts divu uzņēmumu darbs, bet vienas ražotnes darbība ir apgrūtināta.

«NP Properties» valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja apstiprina, ka industriālā parka teritorijā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks nomnieka «Baltic Innovation Holding» ražotnē. Tas biznesa parkā darbojas 2,5 gadus, ražojot inovatīvu produktu «Firepen», kas ekstremālās situācijās, kad nav pieejama gāze vai elektrība, ar «Firepen» un viena termosērkociņa palīdzību ļauj pārgriezt pat 18 milimetru biezu tēraudu. Liesmas ražotni izpostīja, un šobrīd tajā ražošana ir pilnībā apturēta. E.Moiseja skaidro, ka ugunsgrēka postījumu dēļ ir apturēta arī blakus esošā nomnieka «PLG Medical», kas tikai nesen bija sācis nomāt telpas biznesa parkā un plānoto medicīnas iepakojumu ražošanu vēl pat nebija uzsācis, darbs. Tāpat E.Moiseja norāda, ka līdzās izdegušajai teritorijai atrodas SIA «Chocolette Confectionary», kas Jelgavā ražo mazkaloriju šokolādi, un šī uzņēmuma darbs šobrīd ir apgrūtināts.

«Pārējā parka teritorijā darbs ir pilnībā atjaunots un uzņēmumi strādā, savukārt liesmu skartajā teritorijā turpinās bojājumu novērtēšana. Notikušā iemeslus turpina izmeklēt policija, un pagaidām mums nav zināms oficiālais ugunsgrēka izcelšanās iemesls, taču pēc sākotnējās vizuālās apskates ir skaidrs, ka tas sācies «Baltic Innovation Holding» ražotnē,» tā E.Moiseja, piebilstot, ka biznesa parkā, veicot ražošanas telpu rekonstrukciju, ir ievērotas visstingrākās ugunsdrošības prasības. «Tā kā telpas ir rekonstruētas nesen, visas kompetentās valsts institūcijas par tām ir sniegušas savu atzinumu. Tāpat ar nomniekiem noslēgtajos līgumos esam iekļāvuši visstingrākos ugunsdrošības nosacījumus, taču diemžēl mēs nevaram būt pārliecināti, ka nomnieks tos ievēro.»

Biznesa parka valdes priekšsēdētāja izsaka pateicību visiem glābšanas darbos iesaistītajiem dienestu darbiniekiem. «Ikviens no viņiem strādāja profesionāli un ar pilnu atdevi. To apliecina gan tas, ka šādu paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās lokalizēt tik ātrā laikā, gan tas, ka ugunsgrēkā necieta neviens cilvēks,» saka E.Moiseja.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka ugunsgrēks biznesa parka «NP Properties» teritorijā izcēlās 14. martā īsi pēc pulksten 10. Uz ugunsgrēku devās 27 ugunsdzēsēji glābēji ar astoņām autocisternām un vienām autokāpnēm. Cilvēki no degošās ēkas bija evakuējušies jau pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, un ugunsgrēkā neviens necieta. Notikuma vietā bija izveidots ugunsgrēka dzēšanas vadības štābs, kurā iesaistījās industriālā parka pārvaldītājs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra, Valsts vides dienesta, Jelgavas Pašvaldības policijas un AS «Gaso» pārstāvji. Dzēšanas darbos bija iesaistīti ugunsdzēsēji glābēji no Jelgavas, Elejas, Kalnciema, Dobeles, Olaines un Rīgas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti