Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Paplašina videi draudzīgas pārvietošanās iespējas

Jana Bahmane
Vasaras sezonā daudzi automašīnu labprāt aizstāj ar citiem pārvietošanās līdzekļiem, piemēram, velosipēdu, skrejriteni, skrituļslidām. Vairojot iespēju izvēlēties videi draudzīgāku pārvietošanās veidu un attīstot tūrisma piedāvājumu mūsu pilsētā, pagājušonedēļ Pasta salā sāka darboties elektromopēdu nomas punkts «Migo City». Tāpat Jelgavā pieejamas divas velosipēdu nomas – viena darbojas jau vairākus gadus, bet otra šosezon ir jaunpienācēja.

«Mēs vienmēr priecājamies par jauniem tūrisma pakalpojumiem, kas vairo aktīvās atpūtas iespējas pilsētā. To, cik pieprasīta būs elektromopēdu noma, rādīs laiks, jo tas Jelgavā ir jaunums un visam jaunajam nepieciešams laiks,» norāda Jelgavas reģionālā Tūrisma centra Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Vita Ziemele. Elektromopēdu nomas punkts atrodas airēšanas kluba «KC» bāzes teritorijā Pasta salā, piedāvājot iznomāt kopumā sešus elektromopēdus – divus vienvietīgus un četrus divvietīgus. «Gribējām radīt jaunu un Jelgavā nebijušu tūrisma piedāvājumu un nonācām pie secinājuma, ka elektomopēdu noma šeit ir brīva niša. Šobrīd esam atvērti no piektdienas līdz svētdienai no pulksten 11 līdz 21, bet tuvākajā laikā plānojam sākt strādāt arī siltajās un saulainajās darbdienās,» tā «Migo City» pārstāvis Mārtiņš Gedominskis. Viņš uzsver, ka obligāts nosacījums elektromopēda īrei ir vadītāja apliecība – der arī velosipēda vadītāja apliecība –, katram braucējam nepieciešama ķivere, turklāt ar elektomopēdu atļauts pārvietoties tikai Jelgavas teritorijā. Jāpiebilst, ka tāpat nomā pieejams bērnu krēsliņš.

Pirmo sezonu Jelgavā aizvada arī velo darbnīca «KK workshop» Lielajā ielā 1, kas piedāvā arī velosipēdu nomas pakalpojumu. «Šobrīd pie mums var iznomāt vienlaicīgi astoņus velosipēdus – pieejami pieci pieaugušo un trīs jauniešiem piemēroti. Iepriekš pabrīdinot, par atsevišķu samaksu piedāvājam uzstādīt arī velo krēsliņu. Ņemot vērā, ka noma nav mūsu primārais pakalpojums un pagājis ļoti neilgs laiks kopš darbnīcas atvēršanas, mūsu piedāvājums visu laiku mainās un paplašinās,» skaidro «KK workshop» pārstāvis Kārlis Kampāns. Viņš papildina: ja plānots nomāt vairāk par vienu velosipēdu, būtu vēlams iepriekš piezvanīt un apjautāties, vai tie konktētajā laikā būs pieejami. «Pieprasījums ir lielāks, kamēr pilsētā vēl ir aktīva studentu dzīve, un droši vien tas augs, tuvojoties septembrim. Ja brīvdienās ir labs laiks, tad, protams, katru dienu kāds izmanto velo nomas pakalpojumu vai vismaz apjautājas par iespējām. Taču pilnvērtīgi spriest par pieprasījumu varēsim tikai vasaras beigās. Primāri nodarbojamies ar velosipēdu remontu un tirdzniecību, un velosipēdu noma pašlaik vēl ir tādā kā izmēģinājuma stadijā,» tā K.Kampāns. Velosipēdu darbnīca no pirmdienas līdz piektdienai ir atvērta no pulksten 10 līdz 20, bet brīvdienās – no pulksten 10 līdz 17.

Bet «Pepijas velomānijas» velosipēdu noma, kas atrodas Rīgas ielā 67, strādā jau vairākus gadus, šobrīd piedāvājot kopumā 12 velosipēdus – pieaugušo, pusaudžu un bērnu. Interesentiem ir iespēja izvēlēties pilsētas vai kalnu velosipēdu, kā arī papildus īrēt velo saslēdzēju, ķiveri, velo somu, piekabi un bērnu sēdeklīti. «Velo noma darbojas kopš 2015. gada, bet riteņus izīrēju arī iepriekš. Jāteic, ka šī sezona, salīdzinot ar aizvadīto vasaru, ir daudz mierīgāka – pērn karstā laika dēļ velosipēdu noma bija īpaši pieprasīta,» vērtē velo nomas pārstāve Zane Grava. Viņa norāda, ka velosipēdu vajadzētu rezervēt vismaz dienu iepriekš. Velosipēdus iespējams izīrēt no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 10 līdz 19, bet brīvdienās – no pulksten 9 līdz 20.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Eh attēls

Ja vien pilsētā būtu kur braukt ar to velosipēdu. Pie dzelzceļa stacijas ir neskaitāmas velonovietnes, kuras ikdienā cilvēki vairāk nekā ļoti aktīvi izmanto, bet veloceliņi (trotuāra sarkanā bruģa daļa lai cik nožēlojami) nestiepjas tālāk kā vien Stacijas parkam pa perimetru. Jelgava velosipēdistiem ir ļoti nedraudzīga pilsēta. Sabiedriskais transports arī nav tas raitākais. Katram bez sava auto ir grūti iztikt. Un tāpēc arī ir tie milzīgie sastrēgumi.
Lietotāja Raiters attēls

Ja tu domā, ka ar velosipēdu ir atļauts braukt tikai pa "trotuāra sarkano bruģa daļu", tad labāk tev ar to nebraukt nemaz. Pilsēta ir pilna ar velosipēdiem, to lietotāju skaits ar katru gadu palielinās, kas nozīmē tikai to, ka Jelgava ir draudzīga velosipēdistiem.
Lietotāja Zane  attēls

super pateici! Varbūt nav ievērojis velo draudzīgos ceļus? Tie ir marķēti gan pilsētā, gan novadā :)

Pievienot komentāru

Saistītie raksti