Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

«Mini Socitonā» stāstīs par dažādiem sociālās uzņēmējdarbības aspektiem

Ilze Knusle
No 14. līdz 18. oktobrim Labklājības ministrija Latvijā izsludinājusi Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu. Šajā laikā – 15. oktobrī – arī Jelgavā notiks pasākums «Mini Socitons», kurā tiks runāts par dažādiem ar sociālo uzņēmējdarbību saistītiem jautājumiem. Interesentiem dalība pasākumā iepriekš jāpiesaka, tāpat var pieteikties individuālai konsultācijai pie Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas pārstāvjiem.

Pasākums «Mini Socitons» notiks 15. oktobrī no pulksten 10 līdz 16 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC). Tas tiks sadalīts trīs daļās. Pirmajā biedrības «Ideju un inovāciju institūts» valdes priekšsēdētāja Elīna Miķelsone runās par idejām, kas pārdod sevi pašas. «Šis aspekts ir būtisks sociālajā uzņēmējdarbībā, jo te nereti nav lielu līdzekļu, ko ieguldīt mārketingā. Tāpēc idejām ir jābūt tādām, kas spēj pārdot pašas sevi. Viens no veidiem – izdomāt lipīgu nosaukumu,» ieskicē ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone. Pēc tam varēs uzzināt par sociālās uzņēmējdarbības modeļiem un pieejamajām atbalsta programmām – par to stāstīs «RISEBA» radošā biznesa inkubatora vadītāja Iveta Cīrule.

Otrajā daļā pieredzē dalīsies sociālie uzņēmēji. «Sabiedrībā pastāv uzskats, ka sociālās uzņēmējdarbības būtība ir labdarība, aizmirstot, ka tas arī tomēr ir bizness. Un, jo veiksmīgāks tas ir, jo vairāk uzņēmējs var novirzīt savu sociālo ideju realizēšanai,» skaidro L.Miķelsone. Par savu pieredzi stāstīs SIA «Barboleta» valdes priekšsēdētāja Baiba Blomniece-Jurāne. Viņas izveidotais uzņēmums – pirmsskolas izglītības iestāde un attīstības centrs – ir pirmais sociālais uzņēmums, kas izveidojās Jelgavā pēc Sociālās uzņēmējdarbības likuma pieņemšanas. Dalīties pieredzē uzaicināta arī Lāsma Cimermane, biedrības «Tuvu», kas ir labās prakses piemērs mūspusē, vadītāja. Savukārt par sociālo uzņēmējdarbību Amerikā stāstīs biedrības «Kultūras un mākslas centrs «Nātre»» vadītāja Dace Indrika.

Trešajā daļā interesentiem laika posmā no pulksten 14.15 līdz 16 būs iespēja saņems individuālas konsultācijas par sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanu un attīstīšanu. Konsultācijas notiks konkrētos laikos, tāpēc tām, kā arī dalībai pašā pasākumā, iepriekš jāpiesakās – zvanot pa tālruni 63012155 vai 63012149 vai rakstot pa e-pastu liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv. Pieteikšanās dalībai pasākumā noslēgsies 11. oktobrī, savukārt konsultācijām varēs pieteikties, kamēr būs pieejami laiki.

Pasākumu rīko ZRKAC sadarbībā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju un Britu padomi.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti