Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Jelgavā paliek divas radošuma balvas

Ritma Gaidamoviča
Aizvadīta 8. Zemgales mājražotāju un amatnieku kontaktbirža, kurā jau trešo reizi pasniegtas radošuma balvas «Ideju spogulis» un atzinības raksti. Balvu «Ideju spogulis 2018» šogad pasniedza pieciem dalībniekiem, no kuriem divi ir no Jelgavas, bet atzinības rakstu saņēma septiņi amatnieki un mājražotāji, tostarp četri no mūsu pilsētas.

«Ir gandarījums, ka dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug, taču tas mums kā rīkotājiem raisa pārdomas, vai šis ir pasākumam atbilstošākais formāts. Varbūt tomēr ir jāizvēlas kāds cits veids. Viens gan skaidrs – atpazīstamība mūsu pasākumam ir, jo dalībnieki jau interesējas, pirms mēs vispār esam izsludinājuši pieteikšanos,» saka Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone.

Jau trešo gadu visus dalībniekus vērtēja žūrijas komisija, lai noteiktu radošuma balvas «Ideju spogulis 2018» saņēmējus. Viens no žūrijas komisijas dalībniekiem, uzņēmējs Andris Upenieks atzīst, ka šis pasākums viņu pārsteidzis ar plašo sortimentu. «Te bija daudz labu ideju. Fascinējošākais ir tas, ka šie cilvēki pelna nevis ar kvantitāti, bet ar izdomu un roku darbu, priecē tas, ka viņi nebaidās eksperimentēt ar materiāliem, garšām. Piemēram, sīrupā savienot it kā nesavienojamas lietas – cidoniju ar čili –, bet garšo ļoti labi. Tāds svaigs, ass,» saka žūrijas pārstāvis.

Radošuma balvu «Ideju spogulis 2018» nominācijā «Par dizaina risinājumu» saņēma jelgavniece Inese Meisa, kura savus darbus – bērniem radītus vigvamus –, ar zīmolu «Svētku sajūtas» kontaktbiržā prezentēja pirmo reizi. Inese stāsta, ka patiesībā pēc profesijas ir floriste un iepriekš nodarbojusies ar telpu dekorēšanu un svētku radīšanu, bet pirms diviem gadiem viņai kāda fotogrāfe iedevusi foto, kurā redzams vigvams, un jautājusi: «Tu varēsi man uzšūt?» Inese pieņēmusi izaicinājumu, kas nu jau pāraudzis viņas biznesā. Jelgavniece stāsta, ka šo divu gadu laikā tapuši vairāk nekā 200 vigvami dažādās variācijās. «Šobrīd uz svētkiem ir ļoti daudz pasūtījumu, taču svarīgi bija atnākt uz kontaktbiržu, lai iepazīstinātu sevi ar citu auditoriju, parādot, ka šādas lietas top tepat Jelgavā,» saka I.Meisa. Jelgavniece stāsta, ka viena vigvama uzšūšanai tiek veltītas vidēji divas dienas, strādājot vairāk nekā desmit stundas dienā.

Balvu «Par idejas pieteikumu» saņēma Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums «Tamplari» (Roberts Fadejevs, Renārs Tambergs un Gustavs Prolis), kas piedāvāja inovatīvus un kompaktus saliekamos krūzīšu turētājus. Vienā variantā krūzīšu turētājs ražots no koka, otrā – ar 3D printeri, turklāt tas spīd.  

Pārējās balvas aizceļoja uz Ķekavas novadu, Jaunjelgavu un Jelgavas novadu.

Pirms diviem mēnešiem tirgū parādījās jelgavnieces Anetes Siņijas radītās sojas vaska sveces ar nosaukumu «Silta». Viņa par savu produktu šodien saņēma ZRKAC atzinības rakstu. «Vienā brīdī sapratu, ka vēlos radīt kaut ko savu. Pirmās sveces tapa kā dāvanas ģimenei, draugiem Ziemassvētkos, bet pēcāk sapratu, ka mani tas ļoti aizrauj. Tā nu ar svecēm aizrāvusies esmu jau kādu pusotru gadu, bet pārdošanā tās ir aptuveni divus mēnešus. Man šķiet, ka cilvēki šodien arvien vairāk novērtē dabiskās lietas, un sojas vaska svece ir tāda. Interese ir, un patīkamākais ir tas, ka cilvēki izdara jau atkārtotus pirkumus,» saka Anete, piebilstot, ka šobrīd tirgošanā ir aptuveni 1000 sveces. Viņa kontaktbiržā piedalījusies, lai satiktu jaunus klientus.

Atzinības raksts «Par radošiem un daudzveidīgiem risinājumiem» tika pasniegts arī Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes dienas centram «Integra», «Par tehniski sarežģītu rokdarbu risinājumu» jelgavniecei Sarmītei Helvigai, kura veido pērlīšu gleznas. Piemēram, gleznai, kura tapusi no 28 tūkstošiem pērlīšu, veltīts vesels gads. Bet atzinību par interaktivitāti kontaktbiržā saņēma jelgavnieces Inta Ivļijeva un Liene Pčolka, kuras piedāvāja apģērbus un aksesuārus ar sietspiedes apdruku. Jāpiebilst, ka viņas arī uz vietas demonstrēja sietspiedes tehniku.

Pārējie trīs atzinības raksti tika pasniegti mājražotājiem no Svētes, Dobeles un Rīgas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti