Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Jelgavā nākamgad plāno saražot 1000 tonnu šokolādes

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavā, «NP Properties» biznesa parka teritorijā, atklāta SIA «Chocolette Confectionary» mazkaloriju šokolādes rūpnīca. Šobrīd tajā strādā 57 darbinieki, bet strādājošo skaitu plānots palielināt līdz 100. Ražošana Jelgavā notiek jau apmēram no septembra vidus, bet nu rūpnīca sāk uzņemt apgriezienus, plānojot nākamgad saražot 1000 tonnu šokolādes.

Lai gan ideja par mazkaloriju šokolādi lolota vairāk nekā desmit gadu, tikai 2014. gadā tā sāka materializēties – kad idejas autorei Anastasijai Repinai izdevās atrast komandu, kas atbalsta šo ideju, tic tai un ir gatava meklēt veidus, kā to realizēt, pretēji daudzu pārtikas tehnologu paustajam, ka izgatavot šokolādi, kam ir no 35 līdz 45 procentiem mazāk kaloriju nekā ierastajai šokolādei, bet kura saglabātu savas garšas īpašības, nav iespējams.

Komandai tas izdevās, un šobrīd Jelgavas ražotnē tiek izgatavoti vairāku veidu produkti: tumšā šokolāde, tumšā šokolāde ar apelsīniem un mandelēm, tumšā šokolāde ar lazdu un makadamijas riekstiem, piena šokolāde ar riekstu pildījumu. Kā norāda uzņēmuma biznesa attīstības menedžeris Guntars Dzērve, lielāko daļu saražotā plānots eksportēt uz Skandināviju, Eiropu, ASV, Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Tāpat uzņēmums kārto nepieciešamo sertifikāciju, lai varētu ieiet arī Krievijas tirgū. Ražotne ir veidota tā, lai nepieciešamības gadījumā to varētu paplašināt. Šobrīd rūpnīcas maksimālā jauda ir 5000 tonnu šokolādes gadā.

Ražošanas process sastāv no diviem etapiem: šokolādes masas izgatavošanas un šokolādes produktu izgatavošanas. Ražotnē izveidota arī laboratorija, kur produkti tiek testēti. Ražošanas process ir pilnībā autorizēts, un uzņēmuma valdes locekle A.Repina uzteic sadarbības partnerus no Vācijas, Šveices un Čehijas, kas piedāvāja ražošanas iekārtas. «Tā kā mūsu šokolādes masai ir par 30 procentiem mazāk tauku nekā ierastai šokolādes masai, tā pa ražošanas līniju jāpārvieto ar lielu spēku, tāpēc uzņēmumiem nācās pielāgot iekārtas, lai tās atbilstu mūsu specifikai,» skaidro A.Repina, norādot, ka Jelgavas rūpnīca ir viena no modernākajām šokolādes ražotnēm Eiropā. Piemēram, iepakojuma līnija spēj minūtē iefasēt 200 šokolādes tāfelīšu, ietinot tās gan folijā, gan ievietojot kartona kastītē. Biznesa pamatā ir ideja par veselīgu un drošu produktu, tāpēc uzņēmums rūpīgi atlasa un iepērk izejvielas, ražotnē ievēro visas nepieciešamās higiēnas prasības un atbildīgi izturas pret ražošanas procesu. A.Repina uzsver, ka Jelgavā ražotā šokolāde, kas tirgū pazīstama ar zīmolu «Red», ir veselīga un to var lietot arī cilvēki ar cukura diabētu vai kuri seko līdzi savam svaram, jo tajā netiek izmantots cukurs.

SIA «Chocolette Confectionary» galvenais birojs atrodas Lielbritānijā, un A.Repina atklāj, ka bijuši trīs varianti, kur veidot ražotni. «Galvenais kritērijs, ko ņēmām vērā, ir – cik atbalstoša ir biznesa vide. Jelgavā mums bija vislabākie nosacījumi, turklāt te bija iespējams uzreiz sākt veidot rūpnīcu,» norāda uzņēmuma valdes locekle, precizējot, ka ražotnes izveidē investēti vairāk nekā 10 miljoni eiro. Tāpat uzņēmums sadarbojas ar LLU, kas arī ir pozitīvs aspekts. To, ka pilsētā ienācis jauns uzņēmums, atzinīgi vērtē arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzsverot, ka pilsēta priecājas par katru jaunu ražošanas uzņēmumu, kas dod darba vietas, un it īpaši, ja produkts ir inovatīvs, kā tas ir šajā gadījumā. Viņš uzņēmuma vadītājai pasniedza Jelgavas karogu, norādot, ka tas vienmēr atgādinās, kur tiek ražota šī šokolāde. «Šis piemērs pauž to, ka Latvijas ekonomiskie rādītāji un nodokļu politika ir pieņemama un saprotama ārvalstu investoriem,» uzsver Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks.

Šokolāde «Red» jau ir nopērkama, piemēram, ekoproduktu veikalos, bet uzņēmums strādā pie tā, lai jau drīzumā tā būtu pieejama arī lielo ķēžu pārtikas  veikalos.

Foto: Santis Zībergs un publicitātes foto

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Kelly attēls

Vini pienem darba tikaj tos cilvekos kuros usskata pa stulbiem. Un alga minimala t.t 380.
Lietotāja WONDER_WHY attēls

Algas tur galīgi nekādas. 500eur pirms nodokļiem. Vadība pārsvarā krieviski runājošie. Tie kas lauzās latviešu mēlē, tie pat raksta ar akcentu.
Lietotāja saldais attēls

Ar autobusu rūpnīcu, tanku rūpnīcu Lauķim nekas nesanāca ar Depo arī izskatās būs garām, tagad ar SIA «Chocolette Confectionary» Lauķis var šokolādi pasūkāt, pārējo viņi paši ir izveidojuši.
Lietotāja Stir attēls

Tātad, ja tu esi mazs un 5000eiro vērts, tad tu neesi vērts šai pilsētai vispār necik, bet ja tu esi 10 miljoni, tad, protams, pat pats Rāviņš ieradīsies pateikties un avīze ieliks rakstu par tevi savā avīzē (gan jau par velti)!
Lietotāja Stir attēls

Pilsēta varētu kādreiz pateikt paldies arī mazajiem uzņēmējiem. Diezgan nepatīkami, kad uzmanība un pateicība tiek pievērsta 10 miljonu projektiem, bet ģimenēm, kas sagrabina kaut mazus līdzekļus, lai veidotu savu mazo biznesiņu Jelgavā, maksājot visus nodokļus un godīgi saimniekojot, netiek pievērsta ne mazākā uzmanība un sniegts kaut mazākais finansiālais atbalsts, piemēram, kaut vai samazinot īpašuma nodokli uz kādu gadu.

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti