Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Lēns vējš, 4 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Ģenerēs idejas viedas pilsētas attīstībai

www.jelgavasvestnesis.lv
Otrdien, 19. jūnijā, no pulksten 9.30 līdz 17.30 Jelgavas Biznesa inkubatorā norisināsies dizaina domāšanas praktiskais seminārs «Jelgava 2.0: spēļlaukums viedām inovācijām», kurā iedzīvotāji kopā ar ekspertiem tiks aicināti ģenerēt un prezentēt idejas viedās pilsētas attīstības konceptam. Interesenti aicināti pieteikties līdz 18. jūnijam.

Latvijā jau astoto gadu norisinās radošās darbības nedēļa «radi!». Tās mērķis ir rosināt iedzīvotāju izpratni par nozaru attīstību un mijiedarbību, aktīvi iesaistot viņus ideju ģenerēšanas pasākumos. Šogad semināros tiek aktualizēti pilsētai svarīgi jautājumi, lai kopā veidotu labāku vidi. Jelgavas seminārs ir trešais no četru «Radi! 2018» reģionālo pasākumu kopuma, un tajā bez maksas ir aicināti piedalīties pilsētas un reģiona jaunieši, uzņēmēji, pašvaldības un nevalstiskā sektora pārstāvji, kā arī citi interesenti, informē projekta pārstāve Dace Zīmele.

«Viedām pilsētām ir jāizmanto gudras metodes ideju radīšanai. Varam lepoties, ka progresīvā Jelgava ir patiešām vieda pilsēta, kas tiecas uz maksimāli iespējamu tehnoloģiju integrāciju sabiedrības dzīves kvalitātes un drošības uzlabošanai. Kapitalizējot pilsētas un inkubatora stiprās puses un apvienojot tās ar dizaina domāšanas metodēm, mēs visi kopā varēsim ne tikai radoši pavadīt laiku, bet arī nonākt pie aktuālām, realizējamām un ambiciozām idejām Jelgavai 2.0,» komentē Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

Pasākuma galvenais mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar dizaina domāšanas metodēm, kas palīdzētu veiksmīgi īstenot nākotnes idejas un projektus. Semināru vadīs pieredzējuši dizaina domāšanas eksperti – «Creativity Lab» dibinātāja Signe Adamoviča un uzņēmuma «Design Elevator» vadītājs Čārlzs Bušmanis. S.Adamoviča ir inovāciju platformas «Demola Latvia» koordinatore un ikdienā strādā kā mentors studentu grupās, savukārt Č.Bušmanis ir dizaina konsultants, kurš strādājis Šveicē, Nīderlandē, bet šobrīd Latvijā sadarbojas ar start-up uzņēmumiem.

Seminārs notiks otrdien, 19. jūnijā, no pulksten 9.30 līdz 17.30, un tā darba valoda būs latviešu un angļu. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Apstiprināt dalību pasākumā var līdz 18. jūnijam, aizpildot tiešsaistes anketu. ej.uz/radi2018.

Pasākums organizēts ar Kultūras ministrijas, Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības, UNESCO Latvijas nacionālās komisijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu. Pasākuma partneri: Jelgavas Biznesa inkubators un «British Council» pārstāvniecība Latvijā.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru