Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Lēns vējš, 3.8 m/s no A-DA
Pirmdiena, 2019. gada 18. NovembrisVārda dienu svin: Aleksandrs, Doloresa, Brīve

Darījumu tūrismam pilsētā – jaunas iespējas

Anastasija Miteniece
Atjaunotā jūgendstila nama Zemgales prospektā 9 īpašnieki uzrunājuši Jelgavas reģionālo Tūrisma centru, piedāvājot sadarbību – namā pieejamas divas zāles darījumu tūrisma vajadzībām.

Jelgavas reģionālā tūrisma centra vadītāja Anda Iljina norāda, ka atjaunotā vēsturiskā ēka pilsētai ir augstvērtīgs ieguvums. «Šobrīd viens no iespējamiem sadarbības virzieniem ir darījumu tūrisms, bet ēkas īpašniekiem ir vairākas ieceres, kuras nākotnē varētu papildināt pilsētas tūrisma piedāvājumu,» norāda A.Iljina. Viņa uzsver, ka šobrīd darījumu telpu piedāvājums Jelgavā nav diez ko plašs – tās pieejamas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, Zemgales Olimpiskajā centrā, kā arī Svētās Trīsvienības baznīcas tornī un Jelgavas pilī. Arī privātā sektora piedāvājums darījumu tūrisma vajadzībām pilsētā ir neliels. «Telpas semināriem, lekcijām un dažādiem citiem pasākumiem piedāvā viesnīcā «Jelgava», viesnīcā «Zemgale», kā arī šobrīd sevi pieteikusi «Villa Medem», un esam gandarīti, ka pilsētā būs pieejams vēl viens telpu īres pakalpojuma sniedzējs,» tā viņa, papildinot, ka šis jautājums aktualizējas īpaši ziemas un rudens sezonā, kad aktīvi notiek dažādi pasākumi.

Jāuzsver, ka ietilpība abās pasākumu telpās jeb zālēs Zemgales prospektā 9 ir 50 līdz 60 cilvēkiem. Tuvākajā laikā tās tiks aprīkotas arī ar publiskajiem pasākumiem nepieciešamo, piemēram, skaņas aparatūru, mikrofoniem, projektoru un lielo ekrānu. Zāles atrodas ēkas pirmajā stāvā, kur pieejamas arī labierīcības. Tāpat ēkā nodrošināta piekļuve cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

«Vēsturiski šīs ēkas pirmajā stāvā bija izbūvētas divas zāles. Lai gan iespējas un idejas šo telpu izmantošanai bija dažādas, piemēram, veidot biroja telpas, vēlējāmies saglabāt šo vēsturisko telpu izkārtojumu,» skaidro ēkas Zemgales prospektā 9 īpašniece Vija Cīrule. Viņa papildina, ka sadarbībā ar JRTC jau gūtas idejas, kā vēl varētu izmantot īres telpas. «Šobrīd saprotam, ka varam piedāvāt ne vien darījumu telpas, bet arī vietu citiem publiskiem pasākumiem. Mūsu telpu interjers ir atbilstošs, lai rīkotu, piemēram, arī dažādus kultūras pasākumus – mūzikas vakarus, mākslas izstādes,» vērtē V.Cīrule, papildinot, ka pirmais mākslas pasākums šajā ēkā notiks jau 25. jūlijā – jelgavnieces Valērijas Kravales un baltkrievu mākslinieces Tašas Orlovas laikmetīgās mākslas izstāde un mūzikas koncerts.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti