Meklēšanas forma

Lietus 3 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Biznesa inkubators uzņems jaunus dalībniekus

Ilze Knusle
No 30. augusta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori sāks uzņemt jaunus dalībniekus pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmā. Jelgavas Biznesa inkubatorā rudens sesijā plānots uzņemt 20 pretendentus pirmsinkubācijas programmā un piecus – inkubācijas programmā.

«Saņemtos pieteikumus vērtēs komisija, un pretendentiem jābūt gataviem prezentēt savu ideju, projektu un sevi pašu,» skaidro Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs, uzsverot: būtiskākais kritērijs, izvērtējot pieteikumus, tāpat kā līdz šim būs produkta vai pakalpojuma eksportspēja.

Gada sākumā izsludinātajā dalībnieku uzņemšanā Jelgavas Biznesa inkubators saņēma 55 pieteikumus, un tā vadītājs prognozē, ka arī šogad interese un konkurence būs liela. «Daļa dalībnieku, kas ir izgājuši pirmsinkubācijas programmu, ir izteikuši gatavību startēt arī inkubācijas programmā. Tāpat daži pretendenti, kuri gada sākumā palika aiz svītras, plāno mēģināt atkārtoti,» stāsta Ņ.Kazakevičs.

Interesenti piedāvātajām programmām varēs pieteikties no 30. augusta līdz 20. septembrim. To varēs izdarīt klātienē kādā no izvēlētajiem inkubatoriem Latvijā vai elektroniski. Būtiski, ka inkubatora speciālisti sniedz konsultācijas par pieteikšanās kārtību un palīdz sagatavot pieteikumu. «Konsultēšana ir viens no mūsu pamatuzdevumiem, bet šajā laikā, kad tiek uzņemti jauni dalībnieki, esam maksimāli elastīgi un cenšamies nākt pretī katram, vienojoties par abām pusēm piemērotu tikšanās laiku,» uzsver Ņ.Kazakevičs. Pieteikties uz konsultāciju Jelgavas Biznesa inkubatorā var, zvanot pa tālruni 62400909.

Lieliska iespēja pieteikties atbalsta programmai un tikties ar visu 15 Latvijas biznesa inkubatoru pārstāvjiem klātienē būs inovāciju un tehnoloģiskās jaunrades festivāls «iNOVUSS», kas no 30. augusta līdz 1. septembrim notiks Lucavsalā Rīgā. Dalība festivālā ir bez maksas un bez iepriekšējas reģistrācijas. Visu trīs dienu garumā festivāla teritorijā būs pieejama inkubatoru telts, kurā varēs saņemt konsultāciju, kā arī aizpildīt pieteikumu atbalsta programmai. Savukārt ar pilnu festivāla programmu var iepazīties mājaslapā www.inovuss.lv. Elektroniski parakstītu pieteikumu var iesniegt līdz 20. septembra pulksten 23.59, nosūtot pa e-pastu liaa@liaa.gov.lv.

Jāatgādina, ka Latvijā ir 15 biznesa inkubatori – Bauskā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē Rēzeknē, Siguldā, Talsos, Valmierā, Ventspilī vai Radošo industriju inkubatorā Rīgā. Šobrīd LIAA biznesa inkubatoros kopā ir 749 dalībnieki – no tiem 296 pirmsinkubācijas programmā pārbauda savas biznesa idejas dzīvotspēju un 453 dalībnieki ir uzņemti inkubācijas programmā. Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides pirmsinkubācijas programmu sešu mēnešu garumā ir izgājuši 809 biznesa ideju autori. Jelgavas Biznesa inkubatorā šobrīd inkubācijas programmā ir 30 dalībnieki, bet pirmsinkubācijas programmā – 15, bet šo programmu kopumā ir izgājuši ap 100 dalībnieku.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota fiziskām un juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Dalībnieks sešu mēnešu garumā var saņemt visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības, kā arī vērtīgus kontaktus. Inkubācijas programmā dalībnieks papildus pirmsinkubācijas atbalstam saņem arī 50 procentu līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādei, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām. Tāpat iespējams saņemt grantu līdz 10 000 eiro pakalpojuma izmaksu segšanai un līdz 5000 eiro – ražošanas iekārtu un izejmateriālu izmaksu segšanai.

LIAA biznesa inkubatori tiek finansēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta «Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators» gaitā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti