Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Apkures sezona pilsētā noslēgusies

Ilze Knusle
Lielākajai daļai ēku Jelgavā atslēgta centralizētā apkure. «Otrdienas rītā apkure nebija atslēgta tikai 25 dzīvojamām mājām no 420,» informē uzņēmuma «Fortum» pārstāve Guntra Matisa.

Pērn apkure pirmajām ēkām tika pieslēgta laikā no 21. līdz 25. septembrim, bet oktobra sākumā siltuma piegāde bija nodrošināta jau gandrīz visām ēkām. Kopumā šī apkures sezona bijusi siltāka, salīdzinot ar 2017./2018. gada sezonu, – dienas vidējā temperatūra laikā no oktobra līdz martam 2017./2018. gadā bija 0,2 grādi, bet 2018./2019. gadā – 1,6 grādi.

Noslēdzoties apkures sezonai, iedzīvotāju parāds par apkuri līdz 29. aprīlim bija 2,7 miljoni eiro, bet juridisko personu parāds – 460 000 eiro. Salīdzinot ar situāciju pirms gada, iedzīvotāju parāds ir samazinājies par 0,1 miljonu eiro, bet juridisko personu parāds – par 85 000 eiro.

Jāuzsver gan, ka ēkās, kurās uzstādīti moderni individuālie siltumpunkti – un tādi ir gandrīz visās daudzdzīvokļu mājās –, apkuri var pilnībā nepārtraukt, jo tā atslēdzas automātiski, sasniedzot siltumpunktā ieregulētās temperatūras robežu. Tas ļauj ne tikai ietaupīt maksu par siltumu, bet arī nodrošina ēkā komfortablu siltumu mainīgos laikapstākļos, kad vērojamas krasas temperatūras svārstības. Individuālā siltumpunkta priekšrocība ir arī tā, ka rudenī nav jāgaida rindā, lai pieslēgtu apkuri, ēkā neuzkrājas mitrums, turklāt nav jāmaksā vairāk, lai to izžāvētu un uzsildītu. «Apkures neatslēgšana mazina arī iespēju nesankcionēti iztukšot ēkas apkures sistēmu un veikt patvaļīgu radiatoru nomaiņu, kas var nelabvēlīgi ietekmēt siltumapgādi pārējos dzīvokļos,» skaidro G.Matisa.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja SALST attēls

Vajadzētu ieviest likumu atslēgt apkuri PĒC ievu ziedēšanas!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti