Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Aicina pieteikties izstādei «Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019»

Ritma Gaidamoviča
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju uzņēmējus un izglītības iestādes aicina pieteikties izstādei «Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019». Tā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) notiks 26. un 27. aprīlī.

LTRK valdes padomniece reģionālajos jautājumos Ilze Brice stāsta, ka Uzņēmēju dienas Zemgalē šogad tiks veidotas kā biznesa un karjeras iespēju festivāls un divas dienas uzņēmējiem, mācību iestādēm un dažādām organizācijām būs iespēja iepazīstināt ar saviem sasniegumiem un uzzināt par citu dalībnieku paveikto. Tāpat arī skolēni un studenti varēs izpētīt profesionālās karjeras iespējas reģionā savas nākotnes profesijas izvēlei. «Izstādē īpašu uzmanību pievērsīsim profesionālajai izglītībai un tās popularizēšanai. Šobrīd tikai trešā daļa 9. klašu absolventu mācības izvēlas turpināt kādā no profesionālajām skolām, apgūstot arodu, un tas nav augsts rādītājs. Jau līdz šim izstādē ir piedalījies Jelgavas tehnikums, Jelgavas Amatu vidusskola, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola, taču Zemgales reģionā ir vēl daudz citu profesionālo izglītības iestāžu, kuras aicinām Uzņēmēju dienas izmantot kā platformu, lai piesaistītu potenciālos audzēkņus,» stāsta I.Brice, piebilstot, ka organizatori izstādi kā vienu no karjeras pasākumiem mudinās apmeklēt Zemgales pilsētu un novadu skolēnus. «Skolēniem izstādes laikā piedāvāsim arī karjeras seminārus, piemēram, par mūsdienu tendencēm karjeras tirgū,» piebilst viņa.

Izstādē plānotas arī interaktīvas un izglītojošas aktivitātes, tostarp biznesa forums par inovāciju lomu mūsdienās, ekspertu prezentācijas un konsultācijas, kā arī tīklošanās pasākums izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem. Bet sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru Uzņēmēju dienās pirmo reizi notiks vakanču gadatirgus, kurā darba devējiem būs iespēja atrast darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu. «Jau divus gadus uzņēmējus mudinām izstādē ne tikai parādīt to, ko viņi ražo vai piedāvā, bet arī stāstīt par darba iespējām pie viņiem, prasībām, tāpēc, mūsuprāt, pasākumā ļoti labi iederēsies arī vakanču gadatirgus,» tā I.Brice. 

Viņa norāda, ka izstādes pirmā diena, piektdiena, vairāk vērsta uz biznesa saturu un izglītības aktivitātēm, bet sestdiena paredzēta kā izklaides diena, kurā ģimenes aicinātas piedalīties īpaši organizētā kultūras programmā ar dažādām aktivitātēm, tostarp loteriju un tirdziņu, piedāvājot iegādāties amatnieku un mājražotāju produkciju.

Uzņēmēji un izglītības iestādes izstādei aicinātas pieteikties pēc iespējas ātrāk, jo vietu skaits ir ierobežots. «Šis ir sestais gads, kopš Jelgavā notiks izstāde, – uzņēmēji to jau ir iepazinuši un piesakās diezgan aktīvi,» tā I.Brice. Pieteikties un informāciju par dalības nosacījumiem var saņemt pa e-pastu ilze.brice@chamber.lv vai tālruni 29141693.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru