Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Aicina balsot par energoefektīvāko ēku

www.jelgavasvestnesis.lv
Aizvadītajā nedēļā konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018» komisija viesojās Jelgavā, lai vērtētu konkursam pieteikto ēku – renovēto daudzdzīvokļu namu Katoļu ielā 17. Bet no šodienas valstī sācies balsojums, kurā piedalīties un izvēlēties energoefektīvāko ēku var arī iedzīvotāji. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 20. jūnijā.

Nominācijā «Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2018» šogad pieteikti desmit nami – divas daudzdzīvokļu mājas Daugavpilī, viena – Cēsīs, trīs – Liepājā, trīs – Valmierā un Katoļu ielas 17. nams Jelgavā. Žūrija jau ir apmeklējusi objektus klātienē, vērtējot siltumenerģijas patēriņu pēc ēkas atjaunošanas, ventilācijas un siltumapgādes sistēmas, paveikto darbu kvalitāti un citus kritērijus. Bet no šodienas tiešsaistē sākas iedzīvotāju balsojums. Ēka, par kuru nobalsos visvairāk iedzīvotāju, saņems konkursa Simpātiju balvu.

Jāatgādina, ka daudzdzīvokļu māja Katoļu ielā 17 ir piecstāvu ēka ar 120 dzīvokļiem. Atjaunošanas laikā tās ārsienas tika nosiltinātas ar minerālvati, grīdu pārsegumi – ar putupolistirolu, jumta siltināšanai arī izmantota minerālvate. Ēkā veikta arī logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde tajā notiek centralizēti un tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā, bet uzskaitīta siltuma mezglā, kā arī individuāli ar alokatoriem. Ēkā veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, ierīkots energoefektīvs telpu apgaismojums ar iespēju to regulēt, izveidota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma.

Konkurss «Energoefektīvākā ēka Latvijā» tiek organizēts jau astoto gadu. To organizē Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar žurnālu «Būvinženieris».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti