Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Airētājs Jānis Timbors Eiropas čempionātā U-23 debitē ar 7. vietu

Ritma Gaidamoviča
Nedēļas nogalē Baltkrievijā aizvadīts Eiropas čempionāts (EČ) U-23 akadēmiskajā airēšanā, kurā debitēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Jānis Timbors. Viņš EČ vieniniekos 2000 metru distancē izcīnīja 7. vietu. Trenere Agita Puriņa atzīst: «Rezultāts ir labs, jo Jānim izdevās uzstādīt jaunu personīgo rekordu.»

EČ airēšanā U-23 pavisam piedalījās vairāk nekā 400 airētāji, pārstāvot 25 valstis. J.Tombors, kurš augusta sākumā izcīnīja Latvijas čempiona titulu, pārstāvēja Latviju vieniniekos 2000 metru distancē. «Jānis nobrauca ļoti labi. B finālā pārliecinoši izcīnīja 1. vietu, bet diemžēl rezultātā čempionātā tikai 7. vieta. Mēs ļoti cerējām, ka viņš iekļūs A finālā starp sešiem pašiem labākajiem, bet diemžēl pusfinālā Jānim tika ielozēti ļoti spēcīgi pretinieki, un viņš palika ceturtais. Lai nokļūtu A finālā, viņam vajadzēja finišēt vismaz trešajam. Protams, ir mazliet sāpīgi, ja ņemt vērā, ka nākamā pusfināla braucēji laika ziņā bija lēnāki trasē nekā Jānis, taču sports ir sports,» stāsta trenere A.Puriņa, uzsverot, ka Jāņa galvenais ieguvums čempionātā – ir uzlabots paša personīgais rezultāts. «Beidzot viņam izdevās izbraukt no septiņām minūtēm. Viņa labākais brauciens čempionātā bija 6,59 minūtes. Personīgais rekords ir uzlabots, līdz ar to mazais šīs sezonas nospraustais mērķis ir sasniegts,» atzīst trenere, uzsverot, ka kopumā ar J.Timbora debiju EČ U-23 ir apmierināta. Jāpiebilst, ka J.Timbora disciplīnā sacentās 16 valstu pārstāvji.

Trenere stāsta, ka nākamās sacensības J.Timboram un arī citiem Jelgavas airētājiem gaidāmas jau šajā nedēļas nogalē tepat Jelgavā. 8. septembrī pulksten 11 no airēšanas bāzes Pilssalas ielā tiks dots starts Latvijas čempionātam sprintā pieaugušajiem.   

Foto: no treneres Agitas Puriņas arhīva, Specializētā airēšanas sporta skola

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Super attēls

Malacis!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti