Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Bērnudārziem dāvina palmas

Ilze Knusle-Jankevica
Slikta gaisa kvalitāte apdraud mazus bērnus, kuriem ir intensīvi jāaug un jāattīstās. Tā kā bērni lielāko savas dienas daļu pavada telpās, tad telpu gaiss ir ļoti svarīgs faktors bērnu veselībā. Lai uzlabotu šo situāciju, pirmo reizi tika rīkota akcija «Padarīsim Latviju zaļāku», dāvinot bērnudārziem telpaugus. Pie šādas «zaļas» dāvanas tikuši arī trīs Jelgavas bērnudārzi.

Lai uzlabotu telpās gaisu, akcijas laikā vairāk nekā 100 Latvijas bērnudārziem uzdāvinātas gaisu attīrošās hrizolidokarpas jeb Areka palmas. Kopējais uzdāvināto augu skaits ir 755. Pie jauniem augiem tika arī trīs Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes – «Lācītis», «Rotaļa» un «Vārpiņa». «Mums uzdāvināja 11 Areka palmas. Tās novietojām ziemas dārzā un kabinetos, kuros notiek individuālais darbs ar bērniem. Šādi augi iederētos arī grupiņās, bet tur diemžēl ir par karstu,» norāda bērnudārza «Rotaļa» vadītāja Ilze Putniece. Kolektīvs par dāvinājumu ir priecīgs, jo daudz eksperimentē un izzina vides jautājumus, tostarp paši sējot zāli, audzējot augus, kopjot puķes.

Akcijas organizatori norāda, ka Areka palmas saskaņā ar NASA (Nacionālās Aeronautikas un kosmosa administrācijas) pētījumiem ir viens no efektīvākajiem gaisu attīrošajiem istabas augiem pasaulē.

Akciju «Padarīsim Latviju zaļāku» rīkoja automobiļu importētājs «Toyota Baltic» sadarbībā ar vietējām pārstāvniecībām.

Foto: Austris Auziņš

 

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Hm attēls

"Šādi augi iederētos arī grupiņās, bet tur diemžēl ir par karstu"... Vai neliekas, ka bērniem arī varētu būt par karstu??

Pievienot komentāru

Saistītie raksti