Autovadītāja nemierā ar apturēšanu; policija notikušo sauc par nepatīkamu pārpratumu

2 months ago 373
ARTICLE AD BOX

Šodien, 20:34

Autori: Aija Kinca (LTV Ziņu dienesta korespondente)

Olga Zoltnere publiskojusi video, kurā redzama viņas saskarsme ar ceļu policijas inspektoru agrā rīta stundā uz ceļa Jelgava - Eleja. Sieviete rakstīja, ka, baidoties no meža zvēriem, braukusi pat zem atļautajiem 90 kilometriem stundā. Taču viņu apturējušais inspektors paziņoja, ka viņa pārsniegusi atļauto ātrumu.

Valsts policijas inspektors: "Jūs uz 115 km/h braucāt!"

Autovadītāja: "Jūs jocīgs? 90 km/h!"

Valsts policijas inspektors: "Es izkāpu te četros no rīta pajokoties?"

Autobadītāja: "Nē, goda vārds, nu, es nesaprotu!"

Sekoja vārdu apmaiņa, sieviete pieminēja, ka arī viņai auto ir video reģistrators. Policists strauji zaudējis interesi un atdevis dokumentus. Aprakstot situāciju, sieviete vaicāja – kas lika pārdomāt? Pieminētais reģistrators vai kas cits?

Reaģējot uz soctīklos publiskoto video, savu pārbaudi veikusi arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde un konstatējusi, ka tas drīzāk ir nepatīkams pārpratums.

Valsts policija publicēja video, kurā redzams, kā notikušais izskatījies no policistu skatu punkta. Tuvojas divi auto, ātrums strauji mainās, bet redzams, ka viens to noteikti pārkāpj, braucot uz 114, 115 kilometriem stundā. Policists pieņēmis, ka ātrumu pārkāpj pirmais braucējs – sieviete. Bet patiesībā tas bija baltais "busiņš", kas brauca aiz viņas.

"Tam ir lielāka masa. Ja brauktu tikai vieglā mašīna, tad būtu pirmās mašīnas ātrums. Šī ir izņēmuma situācija, tas nav katru dienu. Nākamā mašīna turpina braukt, pārkāpjot, bet policists to vairāk neredz," skaidroja Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa.

VP Zemgales reģiona pārvalde

Foto: Aija Kinca/Latvijas Televīzija

VP Zemgales reģiona pārvalde

Foto: Aija Kinca/Latvijas Televīzija

VP Zemgales reģiona pārvalde

Foto: Aija Kinca/Latvijas Televīzija

VP Zemgales reģiona pārvalde

Foto: Aija Kinca/Latvijas Televīzija

Policijā skaidroja, ka nav pamata neuzticēties mērierīcēm, tostarp radariem. Bet sarunā ar sievieti darbinieks neko neesot pārkāpis.

Policijā atgādināja, ka ikvienam autovadītājam ir tiesības noskatīties policijas materiālu, ja viņš apturēts par kādu pārkāpumu.

"Mēs to ļaujam, mēs aicinām to darīt. Popkornu mēs nepiedāvājam, bet video var noskatīties. Tādas ir ikviena tiesības. Pārliecināties," piebilda policijas pārstāve.

Tāpat policistam ir pienākums nosaukt savu vārdu un paskaidrot, par kādu pārkāpumu auto ir apturēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article