Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Z-ZR vējš 2.5 m/s
Svētdiena, 2018. gada 22. AprīlisVārda dienu svin: Armands, Armanda

Lielā talka – jau sestdien!

Egija Grošteine
Sestdien visā Latvijā notiks Lielā talka. Līdz otrdienai mūsu pilsētā talkai jau bija pieteikušies 1648 cilvēki, kuri gatavi iesaistīties gan Jelgavas sakopšanas, gan labiekārtošanas darbos, bet gan pieteikties talkošanai, gan pieteikt talkas vietas var līdz pat sestdienai.

Nedēļas sākumā Jelgavā bija pieteikta 61 talkošanas vieta, kur paredzēts ne vien vākt atkritumus, bet arī labiekārtot apkārtni, stāsta SIA «Zemgales Eko» valdes loceklis un Lielās talkas koordinators Jelgavā Aleksejs Jankovskis, aicinot pilsētas uzkopšanā un labiekārtošanā iesaistīties arī tos iedzīvotājus, kuri dalību Lielajā talkā vēl nav pieteikuši. Pieteikšanās aktivitātei turpinās līdz pat Lielās talkas norises dienai, un darbs noteikti atradīsies arī tiem iedzīvotājiem, kuri pievērsties apkārtnes sakopšanai izlems tikai sestdien.

Jelgavnieki Lielajā talkā apņēmušies sakopt daudzdzīvokļu namu, izglītības iestāžu un uzņēmumu teritorijas, piemiņas vietu, labiekārtot iecienītas atpūtas un pastaigu vietas, sakopt apkārtni Lielupes, Driksas, Svētes un Platones upes krastos, kā arī citviet. Piemēram, apvienības «Brīvprātīgie Jelgavai» jaunieši un Sabiedrības integrācijas pārvaldes darbinieki sakops Valdekas pilij piegulošo teritoriju – savāks pērnā gada koku lapas, kritušos zarus un citus atkritumus. Savukārt domes administrācijas darbinieki jaunajai sezonai uzposīs Bērnu un jauniešu centra «Junda» nometni «Lediņi», Jelgavas Latviešu biedrība ir ieplānojusi Jura Mātera piemiņas vietas, Alunāna parka un tā apkārtnes sakārtošanu, tostarp arī puķu stādīšanu parkā, bet Kūliņu ceļa iedzīvotāji kopīgiem spēkiem sakoptāku padarīs Kūliņu ceļu un Mīlestības aleju.

Tomēr A.Jankovskis atzīst, ka pilsētā ir vairākas iedzīvotāju piedrazotas vietas, kur sestdien īpaši būtu nepieciešamas talcinieku rokas, taču pagaidām to sakopšanā pieteicies vien neliels iedzīvotāju skaits. Tādas vietas ir Pilssalas daļa, kur mīt savvaļas zirgi, Kārniņu dīķa apkārtne, Robežu iela 1, Putnu ielas gals pie Svētes upes un Atmodas iela pie garāžām. Tāpēc ikviens, kurš vēl nav izlēmis, kur talkot sestdien, aicināts pieteikties.

Lai apzinātu visas vietas, kurās iecerēts talkot, un talciniekus nodrošinātu ar darbam nepieciešamo, tostarp pēc tam organizētu atkritumu izvešanu, jelgavnieki līdz talkas dienai aicināti reģistrēties mājas lapā www.talkas.lv, norādot organizētās talkas vietu, plānotos darbus un kontaktinformāciju. Pieteikties talkošanai un ziņot par pilsētā pamanītām vietām, ko Lielajā talkā vajadzētu sakopt, var arī, sazinoties ar A.Jankovski pa tālruni 29357119, 63023511 vai e-pastu aleksejs.jankovskis@eko.jelgava.lv.

A.Jankovskis atgādina, ka bez maksas savākti un atkritumu poligonā «Brakšķi» tiks nogādāti tikai speciālajos Lielās talkas maisos savāktie atkritumi, kas būs izvietoti talkai pieteiktajos objektos un iepriekš saskaņotās vietās. Šogad Lielās talkas maisi ir baltā krāsā, un Jelgavai piešķirti 4000 maisu. Katra maisa tilpums – 50 litru. Maisus un darba cimdus, ar ko arī talcinieki tiks nodrošināti, oficiāli reģistrēto talku atbildīgie, iepriekš vienojoties ar A.Jankovski, var saņemt Ganību ielā 84.

Lielā talka norisināsies visā Latvijā vienlaicīgi – no pulksten 9 līdz 15. Jāpiebilst, ka talcinieki aicināti parūpēties ne tikai par apņēmības pilnu garastāvokli sakopt savu pilsētu, bet arī par strādāšanai atbilstošu apģērbu.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti